Co je to za keř?



host - 224.6 (?) 
16.3.2014 20:37, zobrazeno: 5968x

Prosím, prosím, co je to za okrasný keř?  Na fotce je dnešní narašená větvička, keř je asi 2m vysoký. Dáša


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.78 (?), 16.3.2014 20:51

Jsem přesvědčen, že jde o t. j. - S. s. (zkratky českého a vědeckého jména).

Další návštěvníci jistě doplní další písmenka. wink

Josef.

(Poznámka: zatím 33 návštěv a žádná reakce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.38 (?), 16.3.2014 20:53

Mohla by to být zakrslá škumpa: Rhus typhina 'Tiger Eyes' - škumpa orobincová. Šíří se invazivně kořenovými výhony do okolí, potřebuje kořenovou zábranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 16.3.2014 21:00

Oprava: jéé, jsem to popletla... samozřejmě jsem myslela, co napsal pan Josef, neb ho mám doma. Akorát nevím proč, jsem si celou dobu myslela, že je to fakt druh škumpy, mám takový dojem, že to tak měli popsáno někde na stránkách (nevím už, odkud ho mám) Takže takhle: Sorbaria sorbifolia "SEM" - tavolníkovec jeřábolistý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.78 (?), 16.3.2014 21:59

Vzhledem k Dášou uvedené výšce keře to nejspíše nede Havlisem (i jinde) novšji prodávaná odrůda Sam, ale původní vzrůstný druh - tavolníkovec jeřábolistý - Sorbaria sorbifolia (dříve byl uváděn - podle vědeckého názvu - jako JEŘÁBNÍKOVEC jeřábolistý - což nělo to pěkné kouzlo "zdvojeného" názvu). (Případně to může být i jiný druh tavolníkovce - jeřábníkovce, ale tento je nejznámější).

Jenom uvedu ještě jednu vlastnost: podobně jako škumpa se i jeřábníkovec rozrůstá a odnožuje, vytcváří kořenové výmladky a může vytvořit i pěkný porost...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.6 (?), 16.3.2014 22:15

Díky za určení, tuhle rostlinu jsem fakt neznala. Ty větvičky jsou vlastně vytržené výmladky s kořínky. Mile mě překvapily pěkné květy na obrázcích, takže výmladky půjdou do země a mám zase něco nového do zahrady. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.52 (?), 16.3.2014 22:26

Ahoj, včera jsem fotil na chalupě a tohle tam jee, kdo to určí???

Co to je?
Co to je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.6 (?), 16.3.2014 23:47

Jaterník - podléška.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika