Čimišník - Caragana arborescens Pendula



host - 90.235 (?) 
5.4.2014 21:17, zobrazeno: 10134x

Dobrý den, dnes jsem si přivezla čimišník od zahradníka, je pravokořenný, ale zapěstovaný na kmínku tak 150 cm a nahoře korunka. Zapomněla jsem se zeptat, jak mám čekat, že ještě vyroste. Do výšky asi moc ne, ale do šířky? Chtěla jsem ho do záhonu těsně vedle skalky jako dominantu, ale moc místa tam není...

Stačí mu běžná zahradní zem? Půdu tu máme těžší...

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 102.197 (?), 5.4.2014 22:41

V jednom zahradnictví jsem ho viděl u domu zasazený. Výšku měl o pár centimetrů větší než místo, kde byla zapěstována korunka, tloušťka (průměr) kmene cca 10cm, celkem mohutné větve až k zemi, celková výška cca 120-140cm, průměr koruny cca 1m. Krásný stromwk...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 6.4.2014 8:23

Děkuji. Tak to se někam asi vejde.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.19 (?), 6.4.2014 8:47

Starší stromek převislého čimišníku může být i podstatně větší, tak 1 m na každou stranu od kmene (tedy průměr 2 m). Ale bude mu to trvat déle, než do této velikosti naroste.

Také můžete ještě zvýšit korunku vyvazováním jednoho výhonu k vyšší tyčce (tak, jak to dělali již zahradníci, kteří vypěstovali Váš stromek).

A pokud nechcete, větve mu nemusíte nechávat viset až k zemi...

V každém případě: je to pěkný stromek atraktivní po celý rok. Ať Vám dobře roste.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 6.4.2014 22:28

Děkuji. Ještě se zeptám - na půdu je nenáročný? Máme tu spíš těžší zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.141 (?), 3.6.2014 19:35
Hezký den, měla bych prosbu. Přibližně před šesti lety jsem si přivezla čimišník od své tety, přesné stáří tedy neznám. Je na kmínku. Ale za celou tu dobu se jeho tvar nezměnil. Větve mu vůbec nerostou. Má stále jen korunu a ani se nehne. Můžete mi prosím poradit, čím to může být? Letos jsem ho i přesadila, tak nevím, zda se probudí. Jinak kvete krásně, jen neroste. Děkuji Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.189 (?), 3.6.2014 19:47

Nevím, jestli Váš dotaz dobře chápu, ale vězte, že kmínek stromku do výšky už neroste: místo roubování zůstává stále stejně vysoko nad zemí.

Pokud byste chtěla stromek s vyšším kmínkem, musela byste některou ze stávajících větviček v koruně vzpřímit a vyvázat k nějaké tyčce a pokračovat tak do požadované výšky. Větvičky z původní korunky byste pak musela omezovat, zastříhávat tak, aby plánovaný kmínek (vyvázaná větvička) měla pokud možno dominantní postavení. Je to ale několikaletý proces (možná by bylo lepší pořídit si nový stromek s korunkou v příslušné výšce anebo do výšky zapěstovávat nový, mladý stromek).

Snad jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně.

A foto Vašeho stromku by situaci také objasnilo.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika