Čím celoročně osázet balkon



host - 239.228 (?)
14.11.2019 12:58

myslím, že jste mě vůbec nepochopil. 

Bonsaje si pořizovat přece nemohu, když píšu, že potřebuji něco co bez zazimování zvádne zůstat na balkoně po celý rok.

Navíc - přímo ve svém postu píšu, že uvažuji o javorech, vistárii - z těchto všech se bonsaje přece také dlají, tak jaká má pak vaše odpověď smysl? Navíc klasickou bonsaj bych musela uklízet na zimu, tyto stromky chci, jak už jsem také psala, tvarovat na "bonsaj" i já, ale netvořit bonsaj jako takovou, nechat jí velikou a hlubokou nádobu s dostatečnou drenáží.

Takže, uf...   ještě jednou...

Prosím, jaké dřeviny vám na balkoně vydrží celý rok, i přes zimu?

Moc děkuji L. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 239.228 (?), 13.11.2019 23:26, zobrazeno: 2507x

Dobrý den, mám krytý balkon na jihovýchodní straně a ráda bych si tam založila celoročně vizuálně hezkou zahrádku. Balkon má 11 m2. 

Ráda bych něco, co v zateplených květináčích vydrží celý rok a na podzim udělá ozdobu se zbarvením do ŽLUTA. Prostě aby se vzhled zahrady také trochu sezonně měnil... do květináčů dám okrasné traviny a mezi ně nějaké trvalky.. a pak by to chtělo nějaké dominanty. Mám v úvaze tyto možnosti

vistárie - je můj sen, ale častokrát čtu, že ji odborníci nedoporučují do nádob. Skutečně?

jasan aurea pendula - má na podzim krásně zbarvené zlaté listy, které padají "v celku", takže by z toho bylo málo bordelu. Přežil by na balkoně?

javor  - babyk je prý velmi odolný druh co zvládne sucho i smog... ale raději bych obyčejný javor nebo nějaký s hodně zlatými listy 

japonská třešeň, sakura - vzhledem k velikosti by to mohla na balkoně zvládnout? ale co případné sucho? listy bude barvit hezky, navíc na jaře krásně kvést

šeřík - sice na podzim není ozdobný listem, ale zato ty květy! Ale otázka, lze jej vůbec pěstovat v nádobách? 

Děkuju Lina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 14.11.2019 8:28

Máte poněkud pomýlené představy, projděte se někde venku a podívejte se jak uvedené rostliny skutečně vypadají. Pořiďte si několik bonsají, ty to možná zvládnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.228 (?), 14.11.2019 12:58

myslím, že jste mě vůbec nepochopil. 

Bonsaje si pořizovat přece nemohu, když píšu, že potřebuji něco co bez zazimování zvádne zůstat na balkoně po celý rok.

Navíc - přímo ve svém postu píšu, že uvažuji o javorech, vistárii - z těchto všech se bonsaje přece také dlají, tak jaká má pak vaše odpověď smysl? Navíc klasickou bonsaj bych musela uklízet na zimu, tyto stromky chci, jak už jsem také psala, tvarovat na "bonsaj" i já, ale netvořit bonsaj jako takovou, nechat jí velikou a hlubokou nádobu s dostatečnou drenáží.

Takže, uf...   ještě jednou...

Prosím, jaké dřeviny vám na balkoně vydrží celý rok, i přes zimu?

Moc děkuji L. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.100 (?), 14.11.2019 13:12

Vámi uváděné stromy se na balkon vůbec nehodí, všechny jsou moc velké vč.vistárie (ta udělá porost klidně po celém domě a k tomu má i úměrný kořenový bal). Budete muset volit mezi zakrskými druhy a odrůdami, i balkon má nějakou nosnost...

Třeba japonské javory - ale ty zas většinou preferují polostín. V pohodě přežijí zakrslé jehličnany...

ps - bonzaje- jsou i takové, které přezimují normálně venku bez uklízení.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.228 (?), 14.11.2019 15:01

Dekuji! Takže zakrslejší druhy, chápu. Podívám se...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.245 (?), 14.11.2019 15:38

Jak je balkon krytý? Jaké budou předpokládané zimní teploty?

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.100 (?), 14.11.2019 20:24

Zkuste si do vyhledávače zadat "dřeviny pčezimující na terase", vyjede vám několik článků o pro vás vhodných rostlinách  ;-))         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika