Buxus - je to škůdce či choroba?



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
26.5.2017 12:25

Já Vám naprosto rozumím, přesto se snažím postřikům vyhýbat. Kromě růží 1x ročně nestříkám na zahradě nic. Ono to s tím zavíječem zase tak úplně jednoduché nebude, když všude vidím, že sežrané keře, ploty či jen keříky zahradníci nahrazují úplně něčím jiným. A to jak v zahradách, tak i v parcích. Navíc mám zahradu poměrně velkou a představa, že pořád něco postřikuji...smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 206.222 (?), 25.5.2017 17:25

je to nezmysel. Ak sa na to vykaslete, nepomoze nic.  My s tym nemame problem. Dolezite je, ako som zistil az tento rok, urobit preventivny postrek. Nie ked je prilis zle. Husenice idu von uz niekedy v aprily. To je velmi skoro a my sme postriekali uz vtedy. Jeden postrek akoby nestacil a dali sme o tyzden druhy. Ale husenice mozu byt male nenapadne. Spozorujete az vypasene majove ked je cast krikov uz ozrata. Ak zasiahnete v tejto faze je to ok, ale krik je oslabeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 25.5.2017 22:07

Jasně, loni jsem zasáhla pozdě, bylo to poprvé co jsme se se zavíječem setkali a postřik jsem dělala, až byly někteřé keře značně poškozené.
Po letošní mrazivé zimě část těch nejvíc poškozených ani neobrazila, část obrazila, ale až hluboko v keři a jen slabě, keře jsou tedy ošklivé.

To, co nešlo na jaře do ohně, jsme stříkali už v dubnu. Uvidíme co bude dál, ale hlavní problém je ve dvou věcech: jednak v tom, že loni napadené keře obrůstají pomalu a jsou tedy ošklivé, a jednak v tom, že se odteď musí stříkat v sezóně pořád, pravidelně aspoň jedou za měsíc. Nejde ani tak o pracnost, ale o to, že si člověk do okrasné zahrady opakovaně vnáší chemické prostředky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.5.2017 10:02

A to je přesně ono, když není pozdě! Já třeba o ničem takovém nevěděla, tudíž mě nenapadlo buxusy prohlížet nebo čímkoliv stříkat. Také velmi záleží na množství keříků či keřů. V mém případě letitého vzrostlého plotu, byl boj už pak zbytečný. Sice i po pořezání mi bylo řečeno, že možná obrazí, ale... Větvičky vyrostly z pár pařízků, ale z 80ti keřů to bylo velmi málo. A já navíc nejsem pro chemii na zahradě. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.2 (?), 5.6.2017 11:13

Na buxus jsem aplikoval Decis, bohužel nevím jaké dávkování (koncentraci) mám proti zavíječi použít. Mohl by někdo poradit? Použil jsem 5ml/5l vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 25.5.2017 14:32

Ano, co místo nich?! Mě zahradníci poradili radikálně, všechno ořezali (40 m dlouhý a 2 m vysoký živý plot :(). Všude v okolních zahradách jsou buxusy buď už sežrané nebo napadené, bohužel. Postřiky prý moc nepomáhají a navíc, přesně jak píšete Vy, nechce se mi je stále hlídat a lítat s chemií. Takže já jsem buxusy na zahradě vzdala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.120 (?), 26.5.2017 12:14

Ale to není vůbeco o stříkání co měsíc. Stačí se podívat na cyklus zavíječe a celé ošetření se rázem smrskne na 2 až 3 postřiky za rok a to není nic hrozného. První postřik dělám v dubnu společně proti přezimujícím škůdcům, druhý v červnu a poslední v říjnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.5.2017 12:25

Já Vám naprosto rozumím, přesto se snažím postřikům vyhýbat. Kromě růží 1x ročně nestříkám na zahradě nic. Ono to s tím zavíječem zase tak úplně jednoduché nebude, když všude vidím, že sežrané keře, ploty či jen keříky zahradníci nahrazují úplně něčím jiným. A to jak v zahradách, tak i v parcích. Navíc mám zahradu poměrně velkou a představa, že pořád něco postřikuji...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 5.6.2017 12:53

Asi ma pravdu prispevok nad Vami. Bojujem s tymto hmyzom nejaky ten rok a vzdy to bolo narocne a ja som tahal za kratsi koniec. Striekal som kazdy rok, ked sa objavili husenice, alebo bolo viditelne poskodenie rastlin

Nieco som si nacital a tohto roku som vyskusal preventivny postrek v aprily. Sice o tyzden neskor sa paradoxne objavili nejake husenice, tak som dal este jeden postrek ale s inym pripravkom. Odvtedy nic, sledujem to obcas, nieco neskor pomrzlo, ale vyslovene stopy po huseniciach zatial nemam. Co som objavil, boli pavuciny, ale stare... bez zraveho hmyzu. Motyla som tiez nevidel.

Jarna populacia je najsilnejsia a nabehne naraz. Signalom je zmena teploty. Mozno ich aktivne zaskocili aj ranne mrazy, ved par dni predtym bolo cez den 25 C....neviem. Je fakt, ze skoro na jar ked odstartuju svoju aktivnu fazu, je mozne sa s nimi vysporiadat radikalnym postrekom ci dvomi. Neskorsie, asi sa liahnu nove mensie populacie v castejsich vlnach, ktore je tazsie zachytit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 25.7.2017 11:16

Takže souhrn aktuální situace: loni mi zavíječ zničil asi polovinu keřů buxusu, druhé (méně poškozené) polovině jsem dala šanci. V půlce dubna jsem letos udělala první postřik (našla jsem housenky), postřik pomohl. Koncem června druhý postřik (opět po nálezu housenek). 21. července po týdenní nepřítomnosti na chatě konstatováno nové velké poškození keřů, spousta housenek...
Takže i já jsem vzdala boj a všechno skončilo na ohništi.
Sbohem buxusy... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika