Buxus - je to škůdce či choroba?



host - 17.210 (?)
24.11.2016 10:28

Klucovy je fakt, ze ked uvidite na rastlinach husenicu, znaci to, ze tam rastie uz peknych par tyzdnov. Cize ak mal niekto uz tohto skodcu, treba postriekat preventivne v strede aprila, este ked su rastliny krasne a zdrave a cerstvo vyrasili. Vtedy si vsetci nahovarame - nemame ziadnych skodcov a riesime problem niekedy koncom maja, ked su uz viditelne stopy po vacsich huseniciach. Ja idem do preventivneho postreku, ci uz to bude insekticid, alebo nieco bio. Stred aprila, alebo po dvoch tyzdnoch teplot nad 15 stC. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.61 (?), 23.11.2016 21:54
S tou biologickou ochranou nemám skúsenosti, ale dostupnosť prípravku (viď foto) by asi nemala byť problémom. Určite je to ekologicky "čistejšie". Použitie insekticídu sa mi ale zdá účinnejšie, a keďže buxusy nejeme, tak tá chémia tu až tak nevadí. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 24.11.2016 10:28

Klucovy je fakt, ze ked uvidite na rastlinach husenicu, znaci to, ze tam rastie uz peknych par tyzdnov. Cize ak mal niekto uz tohto skodcu, treba postriekat preventivne v strede aprila, este ked su rastliny krasne a zdrave a cerstvo vyrasili. Vtedy si vsetci nahovarame - nemame ziadnych skodcov a riesime problem niekedy koncom maja, ked su uz viditelne stopy po vacsich huseniciach. Ja idem do preventivneho postreku, ci uz to bude insekticid, alebo nieco bio. Stred aprila, alebo po dvoch tyzdnoch teplot nad 15 stC. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.1 (?), 1.8.2016 15:32

Ostrava Stará Běla. Dnes 1.8.2016 zcela zničený keř buxusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 2.8.2016 11:11

Praha. Hmm, jenom keř. Já včera šla po týdnu do zadní části zahrady a mám sežraný celý živý plot z buxusu :(. Vysoký cca 180 cm a dlouhý 15 m. Na pěticentimetrové větvičce je zhruba 5 i více housenek a z plotu jsou už holé, suché klacky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 2.8.2016 13:43

Nieco sa deje, pretoze nikdy nemali taku silu teraz v lete. Idu v troch vlnach a najsilnejsia je skoro na jar, mozno zaciatok maja. Jedine, ak ste mali prve napadnutie, ste si to vobec nevsimli - jeden ci par motylov prislo na vas plot a zniesli vajicka. Z husenic boli motyle a tie sa znasobili... mozno ani 2. vlnu ste si nevsimli....dnes by mala byt uz tretia vlna, mozno druha...

Inak tu na fore je dost varovani a upozoreni, ze to prebieha extremne rychlo. Kamos mal smolu, stalo sa mu to pocas vycestovania na 2 tyzdne. Ale niekedy boli aj frajerske reakcie, ze u nich nic nie je. Ja uz som to pisal. Kazdy, kto ma buxusy, by mal detailne prezerat kriky celu sezonu aspon v tyzdnovych intervaloch. Za tyzden husenice narastu ale nezozeru cely krik... flaky susiny a pavuciny na mladych vyhonoch su tie znaky, ktore si treba vsimat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 2.8.2016 14:19

Buxusy pěstujeme desítky let a nikdy jsem s tím neměla problém. Teď mám pravděpodobně kompletně po živém plotě. Víte, zahradu máme hodně velikou, a tak není v mých silách všechno aledovat opravdu detailně. Je to prostě jen další zkušenost, ale hlavně je to škoda. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.8.2016 17:35

Tak to jsem znervózněl. Měl jsem dojem, že se to zatím vyskytovalo v takové míře jen na Slovensku, že máme ještě pár let čas...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.18 (?), 14.5.2015 17:47

Niekde som nasiel ze postriekat Karate - nepomohlo.

Potom mi poradili Bi58 - dvakrat nepomohlo, po tretom postreku vaham ci pomohlo alebo sa husenice zakuklili.

Mozem buxus postriekat Biolitom? Husenice urcite zlikvidujem behom minuty, ale co tie buxusy...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.27 (?), 4.8.2015 23:14 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.14 (?), 6.7.2016 16:24

Biolit zlikvidoval skodcov, krikom neublizil, zasa mam pekny zivy plot. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika