Buxus - je to škůdce či choroba?



host - 17.210 (?)
23.11.2016 14:13

Nevsimavy zahradkar zisti problem, ked su husenice uz motyle. Takze prilis neskoro. Rastlina vyschyna pomaly a ja som v lete tiez zavlazoval, kym som nezistil, co je problem. Teraz asi nema zmysel striekat. Pisem asi, pretoze je nenormalne teplo a neviem zhodnotit, ci nieco nehrozi. Odporucam postriekat hned zaciatkom maja. Staci par teplych dni a prva vlna v roku (na jar) je najsilnejsia az devastacna. Cim striekat sa popisalo v tomto a inych vlaknach habadej. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 112.7 (?), 14.11.2014 16:42

Tady na severu Moravy jsem letos poškození buxusů nezaznamenal, co ožraly housenky, to byly berberisy, ale i ty ještě letos obrazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.65 (?), 23.4.2015 21:29

Bratislava... teple pocasie nielen rozbehlo buxusy (vybehli o 10 cm mladym prirastkom, ale zaroven sa vyliahli husenice a mne napachali uz aj skody. Su velmi zrave a dokazu sposobit vela skody. Ja som dal dnes nurelle d. V chladnejsich oblastiach moze dorazit o nieco neskor. Ti co mate buxusy a zatial ste nemali problemy, stoji za to sa pozriet, ci nie su pavuciny a husenice na mladych vyhonkoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 25.4.2015 21:51

Slovensko - Záhorie - obec Jakubov

V piatok este nic, dnes rano tiez nic a na obed už zozrane 2cm novych vyhonkov. Postrek Karate Zeon 100% ucinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.10 (?), 26.4.2015 9:21

Zdravim Boris. Toto je najzakernejsie na tomto skodcovi. Staci si spravit tyzdnovy vylet, alebo sluzobnu cestu a moze byt takmer neskoro. Ake mate skusenosti s tymto skodcom? Ja okrem karate sa snazim kombinovat aj ine postreky, aby nevznikla rezistencia. Napr. systemove aktara a cital som aj na uspesne pouzitie biologickeho postreku biobit, co ma selektivny ucinok na husenice. Biobit som este neskusal. Kto este nema skusenosti s tymto skodcom, vsimajte si hlavne nove prirastky. Tam husenica utoci. Nezozere cele listy a tak sa zmeni len vzhlad listov a vznikaju take pavuciny na listoch. Minuly rok mi velmi zasiahli nas zivy plot a maskovane husenice som uplne premeskal. Nastastie sa buxusy spamatali. Najhorsie je toto obdobie, dalsie vlny (mozu byt 3 do roka su menej agresivne).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 14.5.2015 21:46

Prvy krat sa mi tento skodca objavil na jesen 2014. Takmer bolo neskoro. Zasiahol som okamzite tym co bolo po ruke, teda Calipso. To husenice trochu omamilo a na druhy den som uz strekol Karate a isli hore kominom vsetky. V celej dedine som tak ostal sam kt. ma buxus. Vsetky ostatne v dedine boli do 3 dni kaput a na jar uz nevyrasili. Tento rok som uz nenechal nic na nahodu a pozorne sledoval aktuality a vcas zasiahol hned pomocou Karate, zasa so 100% uspesnostou. Nie som odbornik ale myslim si, ze pokial je to zivocisny skodca a pripravok zakiluje vsetky husenice, nejaka rezistencia asi nehrozi lebo generacia nema pokracovatela kt. by si mohol vypestovat rezistenciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.194 (?), 23.11.2016 12:27

Na podzim jsem si vsiml, ze kruspanek schne. Mysle jsem si, ze je proste sucho, ale zaroven bylo videt jak obrazi. Pak jsem ale uvidel takova vlakna a bylo mi jasne, ze ho neco zere ale zadne housenky jak pisete jsem nevidel. Poradiite, jaky pripravek pouzit a kdy? Ted uz bude asi pozde nebo ne? Díky Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 23.11.2016 14:13

Nevsimavy zahradkar zisti problem, ked su husenice uz motyle. Takze prilis neskoro. Rastlina vyschyna pomaly a ja som v lete tiez zavlazoval, kym som nezistil, co je problem. Teraz asi nema zmysel striekat. Pisem asi, pretoze je nenormalne teplo a neviem zhodnotit, ci nieco nehrozi. Odporucam postriekat hned zaciatkom maja. Staci par teplych dni a prva vlna v roku (na jar) je najsilnejsia az devastacna. Cim striekat sa popisalo v tomto a inych vlaknach habadej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.190 (?), 23.11.2016 19:33
Zhodou okolností nedávno vyšiel o tom článok, snáď to prečítate. Všetko podstatné je v ňom. Doplním len stručne: Slovenský názov je Vijačka krušpánová. Je naozaj tu- tento rok som mal tú česť. Pre buxus smrteľné nebezpečenstvo. Rozhoduje včasné zistenie - kríky prezerať minimálne raz týždenne, dôkladne (rozhrnúť a pozerať dovnútra kra). Mne zabral výborne postrek Karate (vhodné je aj Calypso a Decis). Postrek musí ísť aj dovnútra kríka, dôkladne - inak to nestačí. Striekať ihneď po zistení húseníc. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 23.11.2016 19:58

Dík za upozornění, Pořád to hlídám a trochu se utěšuji, že v Čechách je tomu moc zima. Ale vzhledem k průběhu posledních zim, by mohl mít i u nás tento škůdce nějakou naději...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.22 (?), 23.11.2016 21:32

Ivan, velmi dobry clanok a co sa nedalo precitat sa da domysliet. Nova info pre mna je ucinnost bacila, len neviem, ci sa to da kupit. Tiez som necital, ze existuje tolko larvarnych stadii, co znamena ze husenice su aktivne omnoho skor a da sa proti nim zacat bojovat uz niekedy zaciatkom aprila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika