Bobkový list - vavřín



Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?) 
11.1.2008 9:45, zobrazeno: 33467x

Prosím, nikdo neporadí, co s vavřínem, který se celý leskne a lepí???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.187 (?), 11.1.2008 10:26

Může to být způsobeno puklicemi. Viz http://www.agrobio.cz/index.php?choroba=88

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.187 (?), 11.1.2008 10:32

Proti puklicím mohu doporučit pouze jednu spolehlivou ochranu - mechanickou likvidaci (ručně odstranit puklice se stonků a listů) a poté postřik Applaud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.229 (?), 4.10.2008 14:54

Skúste celú rastlinu sj s kvetináčom ponoriť na deň, dva do veľkej nádoby s vodou, puklice sa udusia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 5.10.2008 20:58

osvědčený recept na puklice je jednoduchý - postříkejte celý keř, (list i zespodu) roztokem obyčejného jaru (ředění 1:8 až 1:10), nechejte do druhého dne a pak pečlivě spláchněte jar. Puklice zahynou, některé spláchnete již druhý den, ostatní, již mrtvé, postupně opadají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.1 (?), 16.2.2009 8:22

Rozhodně prohlédněte keř zda není napaden škůdci.
Vavřín je dekorativní keř. Velmi dobře se tvaruje řezem. Není zde mrazuvzdorný. Potřebuje slunečné stanoviště na zahradě v propustné hlinito- písčité zemině. V době vegetace jej musíme hojně zalévat a přihnojovat. Přezimuje na světlém místě při teplotě 5 – 10°C a omezené zálivce. Přemokření zeminy v této době může způsobit úhyn. Proto je nutná na dno květináče drenáž z drobných kamínků apod. Na jaře před umístěním na plné slunce rostlinu nejprve otužíme v polostínu, aby nedošlo k popálení listů sluncem. Pokud Vaše rostlina netrpí mšicí pak je problém nejspíš ve vysokých teplotách v bytě spolu s vysokou zálivkou při krátké době slunečního svitu.

Jaroslav Klíma, Zahradnické centrum Jindřichův Hradec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.60 (?), 19.9.2009 12:21

dobrý den,

prosím chtěla jsem se zeptat, jestli na velkém stromu bobkového listu rostou černé bobule-viděla jsem to v Chorvatsku a nevím, jestli to byl bobkový list, jen to tak vypadalo. Děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.35 (?), 19.9.2009 13:28

Rostou.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.60 (?), 19.9.2009 14:03

tak dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 20.5.2010 22:29

ahojky, koupila jsem si obchode vavřin bobkovy listek... ale chtela jsem se zeptat, kdy se muze pouzit listky do omacek... a jak velky ker musi byt.. dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika