Bobkovišeň - neroste, děravé listy



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?) 
16.4.2018 11:59, zobrazeno: 8295x

Mám od minulého léta zasezenou bobkovišeň. Do tohoto jara neprojevila žádnou aktivitu a na jaře ani nevyrašila. Pouze ztrácí listy. Od podzimu se začali objevovat v listech díry, i když nenijak vírazně. Nyní na jaře začalo žloutnout, ztrácet listy a cca polovina listů je z půlky hnědá a na spodní straně listů jsou malé flíčky.

Jedná se o suchou skvnitost listů? Lze použít Kuprikol 50?


vrcholovy list
vrcholovy list
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.219 (?), 16.4.2018 18:47

Pokud to máte listy teď utržené z rostliny, tak to vypadá, že vám uschnula. Ty listy nejsou živé. Ještě se mrkněte, jestli jsou na větvičkách alespoň zelené pupeny. Jednou se mi také stalo, že listy skoro opadaly, ale větvičky obrazily znova (kromě konců). Může to způsobit i sucho v zimě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?), 16.4.2018 19:10

Ano, foceno čerstvě utržené.

Nevím, jestli měla možnost uschnout. Zalévaná i v zimě.

Pupeny to právě má, ale nic z nich neleze a to jsou u příbuzných na stejné bobkovišni už desítky výhonů a to bydlí kousek ode mě a o 150mnm výše a v lese.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.219 (?), 16.4.2018 21:07

Tak na téhle fotce suchá rozhodně není  :-)))  Třeba jí jen déle trvá, než se "usadí" na místě.

Na houbovou chorobu bych asi volila Dithane.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.53 (?), 10.7.2018 20:05
Díry = lalokonosec. Uschlý list - mám špatnou zkušenost s jarním sluncem. Bobkovišeň přežije tuhé zimy, ale brzké jarní slunce a pak mrazík v noci udělají pěknou paseku. Obvykle stačí ostříhat. Do dřeva nezmrzne. V úplném stínu tohle nehrozí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika