Bobkovišen



Stránky: 1,  2   
Gabriela K. - (20) - 107.37 (?) 
7.4.2010 11:43, zobrazeno: 29439x

Dobrý den, prosím o radu pro svuj keřík bobkovišeň.Má to být keř stálezelený a mrazuvzdorný.Po teto zimě, mi však všechny listy zčervenaly a keřík vypadá jako zmrzlý.Stříhat bych ho nechtěla, myslíte,že je to normální?a dá se nějak zachránit?Myslíte, že obrazí???Děkuji za všechny rady.gabi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hanácký zahradník - (5) - 41.2 (?), 7.4.2010 15:44

Bobkovišeň je bohužel poměrně náchylná, a to jak k silným mrazům, tak z hlediska nedostatku vláhy v zimě, holt je to stálezelený citlivější keř a vyhovuje mu chráněné stanoviště. Přestože při obvyklých a tužších zimách namrzá, tak většinou snadno na jaře obraší. Doporučuji ostříhat uschlé konce až na zdravé dřevo a určitě obraší. Stříhání bobkoviště je normální a lze je provádět i vícekrát do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 7.4.2010 23:08

Počkala bych, až začne rašit a stříhala bych až pak to, co neobrazí. Mohou být spálené jen listy a větévky ne, nebo jen konce.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Gabriela K. - (20) - 107.37 (?), 8.4.2010 9:18
Právě to jsem se chtěla ještě zeptat, jestli můžu nechat keřík jen tak, nestříhat ho a počkat jestli neobrazí znovu.Nemám s tímto keříkem vubec žádné zkušenosti a nerada bych ho stříhala.Je asi 1.5 m vysoký a byl fakt krásný.gabi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PaKo - (12) - 114.63 (?), 13.5.2010 21:25

Dobrý den,

dejte jí čas, podle mých zkušeností je bobkovišeň nezmar. Stává se mi běžně, že na jaře opadají všechny listy a do měsíce krásně obrazí.

Jinak hnědnutí a opadání listů přes zimu je prý způsobeno buď špatnou (těžkou a přemokřenou) půdou v zimě a nebo slunečnou polohou na jaře, kdy sluníčko už keř probudí, ale pak přijdou ještě opožděné mrazíky a listy se spálí. To je i můj případ.

Držím palce, Pavel K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Gabriela K. - (20) - 150.48 (?), 31.5.2010 20:04

Dobrý večer Pavle

Chtěla jsem se zeptat, co pak s tou bobkovišní dělate?Nějak ji zastřihete?Mě obrazili jen spodni větvičky, jinak je keřik zatim bez listu

Děkuji Gabi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.22 (?), 31.5.2010 21:54

Dobrý den, mám podobnou zkušenost. Když jsme ji předloni koupila, byla vysoká asi 1,4 m. První zimu sice zhnědla a opadala většina listů, ale obrazila celá znovu. Letos to bylo bohužel horší. Omrzla celá. Počkala jsem, jestli zase obrazí, ale obrazila jen těsně nad zemi. Takže jsme ji zastřihla a současná výška je cca 20 cm. Ale krásně roste. Příští zimu ji budu muset pořádně ochránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 1.6.2010 0:06

Ani mi nemluvte... Bobkovišně s kulatýma listama je náchylnější (nemůžu si už vzpomenout na název kultivaru) Na dvou stanovištích mi každoročně namrzá - letos stejně jako Vám - z nějakých 150cm mám zase 20cm Otto Luyken bývala chycená jen trošku - jenom opadalo listí a znovu obrašila - letos dopadla takhle: ty hnědé fleky na fotkách jsou moje bobkovišně Otto Luyken  - druhá je focená minulý týden. Už asi neobraší, budu muset začít stříhat 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.2 (?), 1.6.2010 6:37

A to když jsme ji kupovala v Hornbachu, tak byla označená jako silně mrazuvzdorná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 1.6.2010 8:05

Dobrý den. Nechci se zastávat žádného marketu, ale někdy skutečně může být takový průběh zimy, že namrznou dřeviny, u kterých se to ani nepředpokládá. A ta letošní byla právě taková. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika