Blahovičník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 8.209 (?) 
25.4.2007 15:26, zobrazeno: 57737x
Prosím o sdělení zda má někdo zkušenosti s tvrzením, že zento keř je účinný proti komárum a jaké má nároky na pěstování.Dík  H.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.189 (?), 25.4.2007 15:51
Ano, blahovičník opravdu odpuzuje hmyz, ale hlavně je velmi zdravý na dýchání, když ho máte v místnosti, např.: při nachlazení. jeden z nejlepších druhů do pokojových podmínek je blahovičník kulatoplodý(eucalyptus globulus) dorůstá jen něco kolem 2,5m, kdežto jiné druhy se považují za jednu z nejvyšších rostlin na světě - dorůstá až 100metrů! Je původně z Austrálie a má schopnost rychle sát vodu - při záplavách(v Austrálii příliš neobvyklých) vysušuje půdu. V pokoji se pěstuje na rozptýleném světle, nebo na západním, případně východním okně. Zálivka je přes léto vydatná - rostlina by neměla vyschnout, ale škodí i trvalé přelití, v zimě zálivka velice mírná. Teploty jsou ideální v létě kolem 18/22st.C, V zimě 15/18st.C. Krátkodobé snese i nižší teploty. Přeji mnoho úspěchů při pěstování!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.100 (?), 25.4.2007 16:57

Prominte, ale to jste psal z vlastní zkušenosti, nebo jste to někde přečetl??

Blahovičník co mám doma já, má hezkou barvu listů a když se list mne, tak je cítit tak jak se všude píše, ale jinak sama od sebe rostlina moc nevoní, spíš bych řekl vůbec, ale možná jsem málo citlivý.

Neřikám, že nemá cenu si ho kupovat, ale ani se to (léčivé účinky, atd.) nesmí přeceňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.189 (?), 25.4.2007 21:30
Já ho nějak nepřeceňuji, blahovičník se odjakživa používá na astma - astmatici jej mají mít v pokoji a prý to funguje. nepsal jsem, že provoní místnost, ale že je to jedna z nejzdravějších rostlin, protože vylučuje do ovzduší silice. A rozhodně nezhorší situaci ani při nachlazení. Neříkam, že je to tak ůžasné, když máte blahovičník, ale myslím, že stojí za to ho mít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.100 (?), 26.4.2007 8:22

Neoponuji, jen jsem se ptal, jestli to píšete z vlastní zkušenosti..

Protože zejména v nabídkách zahradnictví a zasilatelských služeb se píše občas ledasco..  :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.209 (?), 27.4.2007 13:58
Z Vašich informací vyplývá, že tato rostlina je pro domácí pěstování, ale v katalogu Bakker je vyfocene mezi jehličnany zřejmě ve venkovním prostředí.
Já jsem si ji objednal a teď nevím kam ji vysadit. Navíc když přišla v balíku, tak i když byla v kontejneru tak měla úplně suché lístky. Je to normální a myslíte si že venku ji nelze pěstovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.100 (?), 27.4.2007 14:56
Lze ji pochopitelně pěstovat i venku, ale zimu by v našich podmínkách nepřežila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.189 (?), 27.4.2007 15:39
Ano, píšu to z vlastní zkušenosti a máte 100% pravdu, že reklamy a zasílatelské služby píšou ledasco. Já nejsem opravdu žádný majitel firmy nebo něco takového, já jsem jen pěstitel rostlin, který zrovna tuto rostlinu doporučuje. (Teď ke spodnímu dotazu) Blahovičník se v našich podmínkách nedá v žádném případě pěstovat přes zimu venku, jak už jsem psal ve výše uvedeném příspěvku, většina druhů potřebuje teplotu kolem 16 st.C některým stačí i 12st.C, ale v létě, kdy noční teploty nejdou pod 12st. (jinak na noc schovat) je pěstovat venku můžete, ale nepěstovat na přímém slunci. Přeji mnoho úspěchů při pěstování!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 27.4.2007 15:57
Vysel jsem semena zakoupená v obchodě. do velikosti 20cm mi přežily pouze 4  poté jeden zasch a jakmile zasch, už se nevzpomatoval (ay vám ten s těmi suchými lístky ještě něco udělal) venku se opravdu pěstovat nedá, ale u mě přežívají uplně normálně i teploty +5°c a nevypadají že by jim to nějak vadilo, vesele bují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.194 (?), 28.6.2007 11:55
Snad s vyjímkou druhu Eucalyptus pauciflora ssp. niphophyla, který podle dostupné literatury přežije dlouhodobě -14 C a krátkodobě až -20 C. Vlastní zkušenost roční semenáče mi bez požkození přežily minulou zimu v závětří s ochranou proti zimnímu slunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika