araukaria



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
20.1.2017 8:24

U Araukárií je problém hlavně v kombinaci vlhka a mrazů. Kdyby přišla obleva a následně mokré kořeny promrzly, byl by její konec skoro jistý. Pokud má kryté kořeny (např sněhem nebo nějakým krytem), tak je to OK a vydrží hodně. I tak je ale lepší umístění v závětří a zimním stínu. Také záleží na půdních podmínkách. Já si ji, vzhledem k totálnímu jílu na zahradě, nemůžu ve volné výsadbě dovolit (jedině po složitých terénních úpravách).

Jinak se ukazuje, že jejich pěstování v květináči je náročnější (zejména v mladém věku), než ve volné půdě. Semenáče jsou velmi citlivé na hnilobu kořenového krčku. Loni mě takto uhnily tři semenáče za čtyř.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 14.12.2005 16:56, zobrazeno: 14649x
kde muzu sehnat semena nebo rostlinky araukarie?
dik
ap
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladko - (19), 13.1.2006 21:13
Araukarie se nesprávně nazývají pokojové jedličky, smrčky atd. Doma rostou spíše do šířky a mají tenčí větve, které se ohýbají. V jižnějších oblastech jsou pevné a větve směřují vzhůru /dost zvláštně/. Dají se koupit běžně v květinářství, ale chtějí velkou, světlou a v zimě chladnější místnost. Existují i druhy u nás docela dobře přezimující venku, vypadají jako ostnaté kartáče. Jsou běžně k dostání v zahradnictvích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vlkor - (3), 1.3.2006 22:43
A.excelsa,bývá k dostání v květinářstvích a supermarketech,nesnáší zimu pod plus 10 °C.Je určena celoročně do obýváku.A.araukana je k dostání  WWW.drozdin.cz. Nesnáší teploty pod minus18°C.Na zimu musí být v studeném skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.238 (?), 13.4.2006 9:38
koupil jsem mimo jiné hezkou araukárii na www.cesketropy.com . Přezimovala dobře volně vysazená venku. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.16 (?), 19.1.2017 23:00

Blbost, přímo kolosální, milý pane!

Jsou docela mrazuodolné. Mám ji na zahradě venku bez zazimování a každým rokem to přežije bez problémů. Maximum "schytala" mínus 29 a teď zrovna dostává zabrat již od počátku ledna každou noc už třetí týden. Zatím bylo u nás " jenom" -23 a vím, že to zvládne bez potíží, jako každým rokem.

Podívejte sa radši na pasáž zazimování araucarií (Blahočetu) na obrázky pana Jaroslava z Mladé Boleslavi a pak si poopravíte mínění...

Nešiřte tady paniku a nesmysly určené těm, co je chtějí dopěstovat na zahradě. Dá se to... Dobrý a přemýšlivý zahrádkář to zvládne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.32 (?), 20.1.2017 0:20

Blbost, přímo kolosální,  je řadit blahočety mezi listnáče, když užse probouzíte po tolika letech.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.152 (?), 20.1.2017 7:23
Niektoré informácie na tomto vlákne naozaj nezodpovedajú realite. Napr. o tých tenkých a ohýbajúcich sa vetvičkách, alebo o tej teplote do -18°C. Mám asi 6 ročnú araukáriu (foto), od začiatku na pevnom stanovišti vonku. Na zimu som ju chránil len prvé 2 roky, potom vôbec. Mrazy boli aj pod mínus 18 a zvládla to vždy bez úhony. Vo svojej domovine v čilských Andách sú možno vystavené aj nižším teplotám. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.1.2017 8:24

U Araukárií je problém hlavně v kombinaci vlhka a mrazů. Kdyby přišla obleva a následně mokré kořeny promrzly, byl by její konec skoro jistý. Pokud má kryté kořeny (např sněhem nebo nějakým krytem), tak je to OK a vydrží hodně. I tak je ale lepší umístění v závětří a zimním stínu. Také záleží na půdních podmínkách. Já si ji, vzhledem k totálnímu jílu na zahradě, nemůžu ve volné výsadbě dovolit (jedině po složitých terénních úpravách).

Jinak se ukazuje, že jejich pěstování v květináči je náročnější (zejména v mladém věku), než ve volné půdě. Semenáče jsou velmi citlivé na hnilobu kořenového krčku. Loni mě takto uhnily tři semenáče za čtyř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika