Acer Davidii



Stránky: 1,  2   
host - 245.37 (?) 
3.4.2008 17:57, zobrazeno: 15113x

Dobrý den, koupila jsem si Acer Davidii. Jenomže je celý červený, kůra, větve i pupeny. Zelený není a kůru jako hadí kůže nemá nebo jsem si nevšimla. Je to keř asi 2m vysoký. Co jsem si tedy koupila? Poradíte? Milena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.68 (?), 4.4.2008 7:22

Bez fografií je to hádání z kišťálové koule ale pokud je to javor a keř a má červenou barvu kůry, tak by se mohlo jednat o acer palmatum sango kaku. Acer davidii subsp.grosseri mám na zahradě a opravdu červený není ani trochu. Prodejci často udělají vše aby "splnili" přání zákazníka. Nezbývá než opatrnost a mít na paměti pořekadlo: Nikdy se neptej holiče, zda potřebuješ ostříhat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.241 (?), 4.4.2008 11:57

Děkuji za odpověď, dost mě rozesmála a to je dobře. Smích je koření života. Máte pravdu s tou křišťálovou koulí. Javor vyfotím a pošlu. Jsem zvědavá co to je a kam sním, jak bude veliký a široký. Díky Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.37 (?), 6.4.2008 17:25

Tak jsem Acer Davidii vyfotila. Myslím si že je to opravdu on. Teď bych potřebovala poradit jaké mu mám dát stanoviště. Hlavně jak bude vysoký a široky a jestli bude jako strom nebo keř. Na snímku je vidět, že kmínek je nízky a terminál vyříznutý. No hlavně tomu nerozumím a potřebuji poradit. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.4.2008 17:50

Acer Davidii je korálovo červený v mladosti, postupne prevažuje zelená. Chce plné slnko, žiadne špeciálne požiadavky na pôdu - teda hocikam. V Číne dorastá 15m.  Aj do šírky 15m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.37 (?), 6.4.2008 19:22

Děkuji za radu. Jestli bude mít i 15 m do šířky tak bude skoro jako moje zahrádka. Fotky zatím nemůžu přiložit. Stále čekám na heslo. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.4.2008 19:42

Myslím, že tu určite 15m nedosiahne. Skôr to bude "menší stromek", tak max 5-6m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milena K - (2) - 245.37 (?), 6.4.2008 22:11

Podařilo se mi získat heslo a teď se budu snažit připojit obrázky, doufám, že to vyjde. Za všechny rady díky. Milena

Bez názvu
Bez názvu
Acer Davidii
Acer Davidii
Acer Davidii
Acer Davidii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
One man - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 65.68 (?), 7.4.2008 6:51

Pro srovnání posílám fota výše zmíněného javoru. Zajímavé je, že mám na zahradě rovněž acer davidii ale subspecies grosseri mám ho od jeho 50 cm a červený nebyl taky, ani kdysi ani teď když už má 2 m???

acer palmatum sangokaku
acer palmatum sangokaku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.37 (?), 7.4.2008 17:28

No barevně je tomu mému opravdu bližšší ten váš. Jenom ta kůra je jiná. Třeba mám Acer Davidii Palmatum Sando Kaku. Ha ha ha. Budu muset počkat na listy, vyfotím ho a zase budu žádat o radu. Díky všem Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika