Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pokiaľ nie je zamrznutá pôda, sadiť sa dá aj v decembri. Mnohokrát som sadil ovocné stromy aj koncom novembri, dokonca aj za asistencie sneženia. ALE...! Plne chápem zámer zadávateľa vlákna zasadiť strom v deň narodenín syna. Z kontextu je zrejmé, že syn sa narodil v decembri a o 3 mesiace bude mať najmenej 1 rok. Teraz k tomu ale: je nanajvýš otázne, aké počasie bude v daný deň v decembri. Čo ak bude mínus 15°C, po kolená snehu a fujavica? Alebo môže byť pôda po dažďoch do hĺbky rozbahnená a sadenie nemožné. Ja by som uvažoval nad kompromisom: zasadiť strom v pokoji a bez stresu v priaznivý deň v októbri, a v decembri spraviť takú malú symbolickú ceremóniu, pri ktorej by synček ručičkami strhol nejaký ľahký naaranžovaný záves, ako keď sa odhaľuje socha. Mám len o trochu staršiu vnučku a verte že aj taký špunt má už v ručičkách poriadnu silu a s potešením strháva rôzne pokrývky a závesy. Symbolika dátumu by tým bola zachovaná, dieťaťu je to jedno a stromu by to pomohlo. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika