Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Tiež mám jeden starší ružový oleander (od Starkla), ale u mňa skôr odchádzajú sem tam listy. Kvitne celé leto ako divý.
Pritom mu neposkytujem žiadnu extra starostlivosť. Pár krát ho prihnojím nejakým komplexnejším hnojivom (Wuxal, Vegaflor), a mám pocit, že "má rád" hlavne tie zapichovacie tyčinky "pre muškáty".
Pomerne dlho som hľadal optimálne miesto, nakoniec sa mu najlepšie darí u steny domu obrátenej na severovýchod. Od obeda už priame slnko nemá.
Raz za tri roky ho presadím. K tomu iba toľko, že nikdy sa nemá presadzovať do vačšej nádoby, vždy do tej istej. Treba jednoducho vyklopiť celú rastlinu, veľkým kuchynským nožom brutálne odrezať vonkajšiu tretinu koreňového systému, po obvode aj zo spodu, a to je asi tak všetko.
Tiež som vypozoroval, že mu vyhovuje viac vody (na rozdiel od príručiek) a aspoň 2-4cm keramzitu. Zalievam ho "záplavovo", teda nalejem tam konvu vody, prebytok odtečie. Cca 2x týždenne.
Náš oleander je dosť otužilý. Ide von veľmi skoro, hneď ako v noci prestáva  mrznúť a denné teploty sa držia ako-tak nad nulou (viac menej sa riadim SET hodnotami pre strupovitosť jabloní - keď nastane čas prvého postreku jabloní podľa SET, vtedy ide von oleander - tento rok to bolo v polovici marca). Iba ak hrozí menej ako -5stC, tak "prespí" vo vnútri. Na jeseň zostáva vonku až do mrazov. Semená nechávame tak ako sú. Ostrihám ich až keď ide znovu von - na jar.

Skúste ten váš premiestniť na iné miesto. Dajte mu muškátové hnojivo. Doprajte mu veľký kvetináč.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika