Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám obavy, že se opravdu jedná o verticiliové vadnutí. Měl jsem podobný problém na javoru dissectum Seiryu. Když jsem zjistil, že usychá, zasažené větve jsem odstraňoval do zdravého dřeva a plochy po střihu zatíral zahradnickým balzámem. Na struktuře větví bylo patrné sesychání pletiva. Postupně jsem odstranil snad více jak 80% větví a počítal jsem s tím, že je po javoru. No a nebylo!!! Obrazil a roste. Rozsah zasažení Vašeho javoru je docela značný. Zkuste ustřihnout schnoucí větev a prohlédnout jak vypadá, pokud tam bude patrné sesychání a taky tmavý kruh, tak si myslím, že je to verticiliové vadnutí. Odstraňte vše suché! I když to bude pro Váš javor hrubý zásah, jinou možnost nemáte. A k těm závlahám, někde jsem četl, že verticiliu vyhovuje, když jsou kořeny docela podmáčené, tak jestli jste to nepřehnali s vodou. Nevím samozřejmě, jak suchou nebo vlhkou, máte zahradu, ale osobně si myslím, že javory snesou více sucha než se obecně píše. Na zahradě mám 7let podobný javor (Tamukeyma) a v létě jej zalévám vyjímečně. Váš javor je Inaba Shidare? Každopádně držím palce, ať na jaře obrazí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika