Svazenka vratičolistá



host - 41.2 (?) 
28.7.2010 13:42, zobrazeno: 13993x

Dobré popoledne,

Mám dotaz na svazenku. Nevíte prosím někdo jestli ještě letos vykvete když ji do týdne zaseji? Chci ji dát jako zelené hnojení a prvním rokem chovám včely, tak by si taky v podletí zobly. Děkuji za odpověď a přeji hezké dny

Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 28.7.2010 13:50

Jak vím je dobré sít ji postupně od dubna do června, aby vám postupně vykvétala.No nic nezkazíte když ji zasejete, zelené hnojení z ní bude určitě, záleží dost na počasí- jestli stihne vykvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 28.7.2010 14:58

Určitě vykvete, když ji seju koncem srpna, tak ji sekám na zelené hnojení těsně před květem...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 30.7.2010 7:28

Předloni jsem ji vyséval těsně po sklizni brambor, což je u mne cca 15 srpna a zarýval jsem ji kvetoucí cca 15 října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.141 (?), 23.6.2013 12:51

mal by som dotaz či ste niekto neskúšal nechat svazenku dozrieť a potom nejako ručným spôsosbom vymlátiť? či by to šlo vlastne bez kombajnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 125.110 (?), 23.6.2013 13:16

Skúšal som, dá sa to, ale je pracné vymrviť semená z kvetov. Tak som len pozbieral suchú vňať, zhruba som ju zbavil lístkov a stoniek, a na jar som rozhádzal na záhon.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 23.6.2013 16:11

Dělám to podobně jako Peterwink Pokud nepotřebujete z nějakého důvodu čisté semeno, ale chcete jen na výsev, na příští rok, stačí sesbírat suché semeníky do igelitky. Po úplném uschnutí se něco vysype samo, jinak na záhony rozhazuju tak, jak jsou, jen je trochu v ruce drtímsmiley Pokud tedy nemáte lánwink

Petře, s drvodělkama jsem na vás nezapoměla, jen se mi nedaří vysledovat, kde letos hnízdíblush První várka u nás rozvrtala jeřabinu, ale tam už nejsou. Letos se objevily díry v dubu, ale vylétat jsem je odsud neviděla. Nevím, jestli nehnízdí někde úplně mimo pozemeksad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 13.205 (?), 29.6.2013 20:44

Dobrý podvečer,

sú to tajomné včely, lieta ich u nás niekoľko. Ale aj keď ich dlhšie sledujem, neviem prísť na to, kde majú hniedza. Aspoň foto som stihol urobiť. Pekne sa jej mení farba krídel. Pekný večer.

Peter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.82 (?), 23.8.2013 14:26

Zdravim Vas,

chcel by so sa spytat ci mate niekto skusenost s tym ze ju v tomto obdobi pokosite a vymlatite priame na roli, ci na jar semena vzidu.

Dakujem za skoru odpoved

Jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 23.8.2013 18:10

Dobrý den. Za sebe mohu napsat, že vzejde kdykoli si umane. Na ploše, kde jsem ji loni záměrně pěstoval a pak to vše rotavátorem zapravil letos na jaře vyklíčila zcela spontáně. Nechal jsem ji vykvést a chodil se koukat na vše co na tom létalo. Byla to nádhera. Pak jsem to nedávno zase mašinkou zapravil a už tam je opět spousta malých semenáčků, jak klíčí to vydrolené osivo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika