Co to je za květinu?



host - 130.232 (?) 
8.10.2012 13:39, zobrazeno: 3959x

Koupila jsem si květinu v OBI, krásně roste, ale nevím, co to je.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 49.39 (?), 8.10.2012 17:46

Myslím, že je to něco z čeledi lomikamenovitých, tedy pokud se nepletu. Teď si na to nemohu vzpomenout a ani "na jazyku" to nemám, spíš jen takové nejasné tušení...

Není to Heuchera, heucherella, Tiarella... a možná jsem si takovýmhle vzpomínáním vybavil: Tolmieia...(snad) nebo Menziesia?

(zkuste si tyto názvy prolustrovat...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.232 (?), 8.10.2012 21:50

Dobrý večer, je to Tolmieia, moc děkuji za navigaci.Iva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.77 (?), 8.10.2012 22:28

Tak to jméno trošičku upřesním: Tolmiea (bez původně mnou napsaného druhého "i").

A druhové jméno: menziesii (takže jsem si i druhou část v hlavě vybavil, ale napsal jsem ji jako tušené synonymum pro rodové jméno).

A synonymum (tedy neplatné vědecké pojmenování) této květiny je Tiarella menziesii (tiarellu - česky mitrovničku - jsem ve svém předchozím příspěvku také zmínil).

Je o ní psáno, že snese mráz až -15°C, takže v mírných zimách nebo na chráněném místě by mohla přezimovat i u nás (ale jistě nepřežije venku v závěsném květináči).

Zajímavost (která je trochu vidět i na fotce): v místě přechodu řapíku do listové čepele se vytvářejí mladé rostlinky. a ty zase mohou na svých listech vytvářet další rostlinky - i několik pater. (Podobně jako lomokámen výběžkatý - Saxifraga stolonifera - ten je ovšem vytváří nikoli na listech, ale na nitkovitých výběžcích - asi jako jahody).

Josef..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika