Prosím o identifikaci květiny - název rostliny?



host - 208.21 (?) 
11.7.2013 19:44, zobrazeno: 4911x

Fotografii jsem našla na internetu, bohužel bez názvu, ale mělo by se jednat o tu samou jednoletou vyšší keříkovou kvetoucí rostlinku, kterou jsem si vysadila ze semínek (velikosti kuličky pepře). Neznám název, pomůžete?

Poznáte rostlinu?
Poznáte rostlinu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 208.21 (?), 11.7.2013 20:19

Ještě doplním, že má růžové květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 11.7.2013 20:32

Nocenka (Mirabilis jalapa)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.28 (?), 11.7.2013 20:42

Také mě napadla nocenka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.21 (?), 11.7.2013 20:50

Ano, moc děkuji, dle fotek na internetu by to měla být ona. Koukám, že květy mají i více barev. Tak to jsem ráda, že již vím, jak se jmenuje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 11.7.2013 22:56

Udělá vám v zemi hlízy, přezimují se jako jiřiny, příští rok vám z nich vyroste rychleji a větší (měla jsem je vysoké cca 80cm a téměř tak široké). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.21 (?), 12.7.2013 7:49

Aha, děkuji :-). U nás nocenky vysazují poblíž u cukrárny a mě se vždycky moc líbily, dcera mi vloni přinesla černé kuličky, které pod nimi našla a já zjistila, že jsou to semínka a můžu si je zasadit. Vzešly v semenáčkách moc pěkně a skoro všechny. Na jaře jsem si kupovala hlízy gladiol a lilií, jiřinky ty nízké jsem si pořídila v semínkách a také dobře vzešly. Trochu se obávám, abych s hlízami a cibulkami po sezóně dobře naložila a správně je uskladnila. Musím si to dobře nastudovat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 12.7.2013 9:32

Hlízy Mirabilis jalapa se používaly jako velmi účinné projímadlo. Podle literatury z počátku 20.století způsobovaly "nezadržitelné" průjmy. I když je těžké si představit, že si jí někdo splete s něčím jedlým, ale znám případy použití tulipánů i narcisů jako cibule do guláže, i jinam (narcisy připravené v kyselém nálevu jako cibulka). Nevětvené kořeny Mirabilis z pozdě setých rostlin trochu připomínají černý kořen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika