Převislá mandevilla



Stránky: 1,  2   
host - 87.76 (?) 
9.1.2007 7:50, zobrazeno: 82444x
Chtěl bych se zeptat, zda existuje převislá mandevilla a jaké jsou případné zkušenosti s pěstováním této květiny.
děkuji
Rympler
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.70 (?), 19.2.2007 16:25

Každá mandevilla je ve spvé podstatě převislá, neboť se jedná o popínavou rostlinu. Já ji už několik let úspěšně pěstuji na balkéně - světlo (ne úpal) a nesmí se to přehnat se zaléváním. Na zimu ji šoupnu do sklepa, opadnou listy, ale najaře zase obrazí. Nádherně a bohatě kvete. Koupila jsem ji  u Starkla (starkl.com)  pod názvem dipladenia (dříve se takhle označovala).

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.1 (?), 29.5.2007 20:55
Koupila jsem si jí letos na Hobby v ČB pod názvem sandevilla - je krvavě červená. Prodavač říkal, že se pěstuje v podstatě jako muškáty, včetně přezimování. Je popínavá, takže buď vyvazovat nebo pustit do závěsu. Prosím Janu o informaci, kdy a jak moc stříhá rostlinu. Děkuji Janka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.245 (?), 6.6.2007 14:57
Prosím o sdělení,jak se řízkuje sandevilla,jestli jako pnoucí muškáty.
Děkuji za podání zprávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.245 (?), 6.6.2007 15:00
Jak získám ze sandevilli nové sazenice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.1 (?), 12.6.2007 21:14
Ten prodavač na Hobby tvrdil, že se pěstuje a i řízkuje stejně jako muškáty. Zkusme to a uvidíme. Od Hobby uplynul skoro měsíc a rostlinka i když byla poměrně malá neustále kvete a povyrostla cca o 10 cm. Na podzim s ní udělám totéž co s muškáty a stejným způsobem zkusím řízkovat. Příští rok budeme chytřejší.
Janka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.3 (?), 27.6.2007 20:33
Dobrý den, dnes jsem dostala jako dárek rostlinu Sundavilla, též označovanou jako  Mandevilla nebo Dipladenia. Ohledně pěstování a množení doporučuji si otevřít informace pod těmito názvy, např. http://www.e-zahrady.cz/index.php?navi=55&CsV=7

Přeji mnoho úspěchů v pěstování.  Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.30 (?), 7.8.2008 14:38

ja som stonku zlistami zahrnula hlihov v kvetinaci a pustilo to korienky, potom som to odstrihla od materskej rastlinky a zasadila do kvetinaca.Krasne to rastie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.58 (?), 22.12.2010 8:17

Množím jí řízkováním v době, kdy začínají opadat květy (konec srpna, zaří). Silnější šlahoun s listy nastříhám na řízky (cca 5-7cm). Řízky dělám tak, aby každý měl 2 patra litů. Tyto řízky zasadím do vlhké rašeliny a nádobu obalím průhlednou fólí, tak aby k řízkům pronikalo světlo a měly stále vhlkou půdu. Dobré by asi bylo použít plastové pařeniště a umístit ho na světlo (teplota okolo 20°C). Zakořeněné budou zhruba za 4-6 týdnů, pak je dobré řízky přesadit. Přes zimu řízky potřebují hodně světla a teplotu okolo 10-15°C. Mají-li hodně tepla a málo světla, tak se začnou vytahovat slabé šlahounky. Doporučuji je nechat v chladu a obrašit naž na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.193 (?), 25.12.2010 16:00

já mám sundavilu třetím rokem, na podzim - v roce 2010 až v listopadu - jsem ji přenesla na verandu na okno, kde je tak kolem 10 stupňů, tam roste dál, některé poupátko opadne, některé vykvete, občas zežloutne nějaký list, ale je pořád pěkně zelená, má u ní zasazen lilek, ten zrovna kvete bíle, takže rostlina je ozdobná i teď přes zimu, zavévám jednou týdně do misky. Brzo na jaře i trochu sestříhám a půjde ven. problémy s ní nejsou. Ale koupila jsem sundavillu kamarádce a té odešla ještě tentýž rok. Myslím, že záleží i na tom, jestli koupíte zdravou rostlinu. Pak s ní problémy nejsou. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika