Poraďte - hořící láska



host - 121.155 (?)
2.9.2009 10:43

Našel jsem Kohoutek Chalcedonský, alias hořící láska. Pokud myslíte tuto rostlinu, připojuji odkaz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 27.5.2008 9:53

Jedná se o hvozdík bradatý, neboli také pálená láska, nebo nejčastěji čínský karafiát. Zakupte semínka, která se prodávají téměř v každém obchodě se semeny. Letos koncem června vysejte a příští rok se dočkáte krásných květů. Vydrží kvést velmi dlouho na stanovišti a rovněž i ve váze. Po odkvětu vytvoří semena, která vypadají a vzejdou na tom samém stanovišti, nebo si je opětovně vysejete jinam. Jedná se o velmi vděčnou květinu nenáročnou na pěstování, ovšem pozor, je velmi důležité porost před zimou a brzy zjara, někdy i během zimy (pokud je teplo) ošetřit přípravkem proti plísni např. NOVOZIREM. Doporučuji pěstovat jako soliteru v záhonu s jinými letničkami, nebo je opravdu nádherné vybrat si záhon, vysadit sazenice do sponu 30x30. Při tomto způsobu pěstování se dočkáte nádherného kvetoucího koberce zářícího všemi barvami, které vytvoří pouze příroda.

   Již několik let se tento hvozdík prodává (semínka) i v plnokvětém provedení. Domnívám se, že nemá však takovou bohatou barevnou škálu jako ten jednoduchý a je poněkud náchylnější na již zmiňované houbové choroby.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.150 (?), 8.6.2008 17:48

To jste mě vylekali s tou plísní. Květinku jsem koupila jako sazenici, zasadila a vykvetla. Pak, přesně jak píšete se sama vysemenila a měla jsem ji na 3 místech. To bylo další rok. Nijak jsem ji neošetřovala. Letos to je 3 rok - mám ji na asi 5 místech. Už je v květu. Nevím jestli nám stříkat ten Novozir, když tu plíseň nemám. Jinak mi na zahradě řádí mšice a slimáci(vloni jim ten hvozdík moc chutnal- letos k němu ještě nedošli). Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.206 (?), 25.9.2008 15:34
Bohuže se mýlíte, hvozdík bradatý není hořící láska, ale čínský karafiát. Hořící láska, čili také kohoutek je trvalka jediné barvy (rudé) a hvozdík bradatý jen dvouletka a má pestrou škálu barev. Hvozdíl se sice sám vysemeňuje, ale to neznamená, že je to trvalka. V dalších letech (z nových semen) jsou rostlinky slabší. Hořící láska se po odkvětu seřízne a další rok zase vykvete na tom samém místě. S pozdravem M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.155 (?), 2.9.2009 10:43

Našel jsem Kohoutek Chalcedonský, alias hořící láska. Pokud myslíte tuto rostlinu, připojuji odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.236 (?), 27.6.2008 12:53

Dobrý den,

nevím, jaké kytičce říkala "hořící láska" Vaše babička, ale ty moje si tak pojmenovala flox.

Snad Vám to pomůže.

Zdraví Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.80 (?), 9.7.2008 4:00

Zdravím Vás a něco k "lychnis chalcedocina" - už 100 let ji přestujeme na naší zahrádce a skutečně jí dodnes podle tradice říkáme "hořící láska" - podle mé praprababičky. Hořící se jí říká proto, že má barvu oranžovočervenou a za šera připomíná plamínky ohně. Jinak tomu hvozdíku,  který někdo zaměnil za tu hořící lásku, se od pradávna říká "študák". Snad mám pravdu, tak to porovnejte. Čauky Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.71 (?), 7.10.2008 8:22

Jste všichni moc hodní a děkuju za příspěvky. je z nich vidět, že název hořící láska se používal zřejmě krajově a ta "naše" byl opravdu hvozdík bradatý. Už jsem ho n ajaře koupila a těším se na přístí rok.pěkný podzim d

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 8.2.2009 15:39

Rozhodně krajově, protože přímo na sáčku Kohoutku chalcedonského je psáno "horoucí láska". Důležité je, že máte tu správnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.22 (?), 6.2.2009 21:36

Zdravím všechny příznivce květin, jedná se o hvozdík vousatý. Opravdu nádherně voní a byl květinou našich babiček :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.80 (?), 21.8.2009 19:18
U nás se hořící láska říká kohoutku, pro jeho nádhernou červenou barvu a je to trvalka. Na obrázku je hvozdík bradatý (Diantus barbatus), tomu se u nás říká hřebíček (Ó hřebíčku, zahradnický) a je to dvouletka, která se opravdu vyseměňuje, ale rostlinky jsou rok od roku slabší. Zdravím Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika