Měsíček lékařský - deformace listů



host - 237.23 (?) 
22.5.2016 0:01, zobrazeno: 3775x

Dobrý večer,

letos v březnu jsem si vysela na předpěstování a urychlení doma za oknem měsíček lékařský do univerzálního substrátu, který jsem zakoupila v Penny marketu.Zpočátku se semenáčky měsíčku vyvíjely bez problémů, ale postupem času se sazeničkám začaly deformovat listové vrcholky do podoby jakýchsi "nálevek" (jako u masožravek...). Nikdy v minulosti jsem se s tímto problémem nesetkala.Prosím o radu, co je toho příčinou.Děkuji.

Deformace měsíčku lékařského
Deformace měsíčku lékařského
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 167.103 (?), 3.6.2016 21:32

Dobrý den,

mám stejný problém, listy se deformují do ruliček a některé z nich se vůbec nevyvíjí a vyrostou pouze do ztuhlých pahýlků. Letos mám stejný problém i u rajčat (listy na vrcholu rostliny se nerozvíjí a jsou zkroucené) u těch jsem měla podzření, že to způsobil kupovaný kompost (pravděpodobně s herbicidy), ale teď něco obdobného pozoruji i u měsíčku a nevím si s tím rady.  Budu vděčná za jakoukoli radu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.23 (?), 9.6.2016 21:35

Dobrý večer,

děkuji Vám za reakci k mému dotazu s fotkou měsíčku.Sadbu měsíčku jsem vyhodila.S rajčaty mám stejnou zkušenost(stejný problém) jako Vy-kroucení vrcholků listů, na kterých se vytvořily jakési pahýlky. Rajčata rostou pomalu, jsou dávno přesazená.U tyčkových vylamuji zálistky a na vrcholcích se teprve pomalu začala objevovat poupata-je jich málo.jí. Léta si předpěstovávám za okny na jižní straně veškeré sadby-rajčata, chilli papričky, květiny a bylinky. Nikdy se mi to, co tu spolu popisujeme, nestalo.Trochu jsem měla podezření na složení kupovaného substrátu, ale je mi záhadou, proč to odnesla pouze rajčata spolu s měsíčky a ostatní sazenice vyrostly bez vady... Před prudkým sluníčkem jsem všechny sazenice měla trochu zastíněné(okno je jak lupa), nepřelévala ani jsem je neměla zcela vyschlé.Pro zajímavost- ostatní semínka měsíčku jsem dávno vysela(ta samá semínka)na záhon, tam se sazenicím daří. Doma ne... Snad někdo s podobným problémeme už ví a poradí.smiley Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.18 (?), 9.6.2016 22:11

Tak přesně tohle letos vidím na planých fialkách, kterých je na zahradě v trávníku plno. Takže kupovaným substrátem to nebude, Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika