Macešky



Stránky: 1,  2,  3   
venavena - (5) 
16.4.2007 21:32, zobrazeno: 68541x
Dobry den, chtela jsem Vas poprosit o radu. Koupila jsem si sazenicky macesek. Pravdepodobne bych je mela presadit do kvetinacu...??? Jakou hlinu mam pouzit? Co temto kvetinam prospiva a co naopak neprospiva? Chtela bych se o ne jak se patri postarat a tak budu vdecna za jakoukoliv radu k tematu. Dekuji Vena
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 216.44 (?), 17.4.2007 23:07
Ja pouzivam zahradnicky substrat,ktery koupite kdekoliv v marketu,mam je na plnem slunci a nadherne kvetou a voni,jednou tydne jim dopreju zalivku s hnojivem a opravdu jsou krasne,zalevam je obden,vzdy na vecer az slunce ustoupi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.138 (?), 23.4.2007 12:28
Dobrý den, jak se macešky množí? Děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.194 (?), 25.4.2007 9:57
Květy, které odkvetou přestanu v červenci odstraňovat, vytvoří se boboule, která jakmile vyzraje,tak praskne a semena se uvolní a sami na hlíně zakoření bez jakékoli pomoci. Stačí pak na podzim vzešlé rostliny přesadit. Mě to už tak funguje 3roky. Macešky se chovají skoro jako plevel, na půdu a stanoviště nejsou náročné.
Je třeba v létě nenechat půdu přeschnout, jinak jak povadnou, tak se hůř vzpamatovávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.138 (?), 25.4.2007 11:18
Děkuji za odpověď na můj dotaz, ale ještě mě zajímá co s maceškami přes zimu? Schovat do bytu, nebo do teplého sklepa, nebo studeného? A jak hodně zalévat? Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.90 (?), 19.7.2007 9:54
Já macešky rozsázim do kelímků od jogurtu a na zimu, když začne mrznout je přihrnu listím. Brzo na jaře tak v březnu je přemístim do skleníku, abych je urychlila. Pěkné rostlinky pak přesadim do hezkých květináčů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.6 (?), 16.9.2007 13:22
Dobry den... chcela by som sa spytat ako dlho vydrzia macesky na podzim v truhlicich.  Vsade citam, ze su to jarne rastliny, no moja tchyne si ich kupuje kazdy rok na podzim. Tiez som sa docitala, ze im prekaza upal. Chcela som si ich vysadit za zapadnu stranu, kde slnko svieti od dvanastej az do vecera... mate s tym niekto skusenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 6.3.2008 13:32

Dobrý den, chci se zeptat, vydrží macešky na hřbitově? Nebo co doporučujete na hřbitov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 6.3.2008 21:54

Macešky jsou asi jediné okrasné kytky, vhodné k výzdobě od podzimu do jara. Pokud se zasadí v průběhu září, většinou se do dušiček zakoření a rozkvetou, mrazy jim nevadí, na jaře podle počasí kvetou dál. V podstatě do doby, než lze vysazovat letničky, kterých máme nepřeberně, co do druhu, barvy, vzrůstu, doby kvetení, nároků. Macešky jsou navíc levné, takže na osazení hrobů na podzim ideální (neboť i kytky na hřbitovech se kradou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 6.3.2008 22:52

Na hřbitově macešky nevydrží. Někdy ani do následného dne po vysazení. Doporučuji ostnatý drát.  Ale pozor, aby přes noc nezmiznul i s maceškami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika