Květinový záhon krásný po celý rok



host - 248.29 (?)
11.2.2020 13:00

Red Baron v zimě nic moc, rozrůstá se spíš do plochy, volte raději nějakou trsovou, třeba některé proso, to je pěkné i v zimě.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 11.2.2020 4:07, zobrazeno: 2501x

Dobrý den,

mám za terasou, asi 5 m od francouzského okna, připravený záhon přibližně 2,5 dlouhý a 1,5 m široký, jihozápadní orientace, z jedné strany navazuje na zpevněnou plochu pro bazén.

Založili jsme ho proto, aby bylo z oken "celý rok na co koukat". Na jaro se nabízí různé cibuloviny, těch už tam trochu v přední části je, v létě se mi líbí letničkové směsi typu Strakonická louka (vpředu možná něco nižšího), na zimu bych chtěla okrasné trávy, mám vyhlédnutou Imperatu Red Baron.

Přijde mi ale, že takto poskládaný záhon je trochu kočkopes, že to možná nebude hezky sladěné dohromady - směs letniček a okrasné trávy v zadní části, a že to bude náročné na údržbu. Obávám se, že se letničková směs hned první rok vysemení a pokud budu chtít přejít na trvalkový záhon, už to nikdy nevypleju a bude to růst i ve spárách v terase (zámková dlažba, občas se tam něco chytne). Co myslíte?

Děkuji, Elen

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 11.2.2020 13:00

Red Baron v zimě nic moc, rozrůstá se spíš do plochy, volte raději nějakou trsovou, třeba některé proso, to je pěkné i v zimě.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 11.2.2020 17:26

Děkuji, myslela jsem, že Red Baron vydrží červený i přes zimu, moc se mi červené trávy líbí, v zahradnictví mi navíc říkali, že jde taky do trsů, no nic... A co myslíte to spojení cibulovin - letniček - okrasných trav, nebude to přeplácané? Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika