Kotvičnik



Stránky: 1,  2,  3   
host - 52.72 (?) 
12.6.2011 19:39, zobrazeno: 22200x

Dobry den, pestuji v truhlikach Kotvičnik, už ma asi 40cm šlahouny, chci se zeptat jak moc a zda už ho mohu ostřihat

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 66.105 (?), 18.6.2011 22:35

Na přímou spotřebu se už může stříhat. Na sušení bych ho nechal více dorůst. Nechte na rostlině cca 10 cm nebo stříhejte za prvním či druhým očkem. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.72 (?), 26.6.2011 13:44

Ano,  ajak se praktikuje přima spotřeba? kolik zelene nate odpovida te sušene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 26.6.2011 23:46
Jak to dokážete pozřít? je na to nějaká finta?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.105 (?), 3.7.2011 9:07

Kotvičník se obvykle nejí, ale dělá se z něj odvar. Má jen slabou pachuť, která se dá lehce překrýt. Já si dávám k nedrcené povařené nati nakonec ještě černý čaj, mátu nebo něco takového. Někdy i trochu medu, i mléko. Káždý má chuť jinou... Pokud se nať pouze zalije horkou vodou, úplné vyluhování trvá déle nebo se může zalít po zcezení ještě jednou. Odhaduji, že nať sesychá tak v poměru 1:8. Plody a kořeny vypadají na menší obsah vody, mladé květnové výhonky naopak. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 11.10.2015 20:00

Vyvinutý kotvičník na vzduchu sesychá zhruba v poměru 1:4. Vybral jsem v srpnu za suchého počasí silný "reprezentativní výhon" s květy, plody a listy (bez kořene). Po 10 dnech už hmotnost neklesala a i po jednom měsíci v uzavřené místnosti byla konstantní. Nechal jsem si také změřit cholesterol po šestiměsíční aplikaci. Klesl mi asi o 30% (oba dva), což je dobře. Vliv na silový sportovní výkon, spalování tuku a produkci testosteronu považuji za prokázaný a výrazný. Ale vliv na krevní tlak jsem bohužel nezjistil. V současné době už kotvičníky uvadají. Zbyde po nich jen hromada pichlavých hnědých plodů, které se zabodnou do podrážky a roznesou se po okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.192 (?), 14.10.2015 8:46

Mohu požádat o radu? Prvním rokem pěstuji kotvičník venku i ve fóliáči v květináčích. V obou případech, jak dorostou výhony délky cca 15-20cm, tak zelené lístky na výhonech začnou žloutnout-schnout? Čím to? Zkoušel jsem víc zalévat, míň zalévat, ale výsledek pořád stejný. Hnojivo žádné. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 14.10.2015 18:39

Pokuste se srovnat podmínky v těch aspektech, kde to je možné. Kotvičník na snímku jsem vyfotil v severním Bulharsku (20.9.2015), kde roste i tam, kde je naprosto nežádoucí. Místní bylinkářky mu říkají "Bábiny zuby" - asi pro tvar listů. Tato rostlina roste viditelně dobře, protože je na plném slunci, žádný vyšší plevel ji na silnici nepřeroste a obrubník chodníku i silniční asfalt akumulují teplo do pozdních nočních hodin. I tak bylo v noci 20 st. a odpoledne kolem 35. Všimněte si, že roste pouze v několika gramech evidentně nehnojené zeminy. Je to nafoukaná sprašová zemina, mírně alkalická (7,32) s vysokým přirozeným obsahem P, K, Mg a Fe. Uvnitř travnatých ploch roste velmi rychle jen po nízkém posečení trávy. Úspěch při pěstování ve volné půdě závisí především na sluneční expozici (den dlouhý aspoň 12 hodin, jižní svah a odstranění stínících rostlin). Ošetřování není nutné. Parazitují na ní někdy mšice (u nás neznámého druhu).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.192 (?), 15.10.2015 16:29

Slunné stanoviště od rána do večera - oblast JM. Slunce - teplo bylo letos určitě dost. Navíc ve fóliáči ještě větší hic. Dělaly to rostliny venku i ve fóliáči.  Půda byla koupena v hoby marketu pro bylinky. Tak snad to bylo tou půdou. Příští rok uvidím. Nechápu, jak to může růst takhle planě venku, když je problém s počátečním růstem, jak uvádí i Jikl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 15.10.2015 19:03

Problém s počátečním růstem souvisí s násilným výsevem a výsadbou brzy z jara při nedostatečné a kratší sluneční expozici. Ve skleníku se mi náhodně objevuje kotvičník až koncem dubna, venku nebo v květinových truhlících až v květnu. Sám vyklíčí až má zemina kolem 40 st. a je pak docela vitální. Rostl mi dobře ve výživné spíše těžké a mírně alkalické zemině. Nevadí mu hnůj ve skleníku ani když se po něm šlape. Nemá rád dlouhotrvající studené deště. Pamatuji si, že špatně rostl v chudé písčité kyselé zemině. Víc o pěstování nevím, protože ho už dlouho nepěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika