Gazánie



host - 137.170 (?) 
1.2.2014 9:25, zobrazeno: 7147x

Dobrý den.

Dostala jsem semínka gazánie a chci si je předpěstovat a dále pěstovat v truhlících na jižní straně. Četla jsem vše, co je tady o gazániích psáno, ale nějak mi uniklo, jak daleko od sebe do truhlíku.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 212.194 (?), 1.2.2014 19:36

Zdravím, gazánie v prvním roce udělají keřík asi 10 cm široký, tak je dejte asi těch 10 cm od sebe - do 40 cm truhlíku jsem dávala 4 kusy, nebo dva a mezi to dvě jiné letničky, třeba bacopu nebo million bells. Na podzim je uchovávám jako muškáty v chladném sklepě s oknem, ale po několika letech už jsou moc rozkošatěné, už jsou spíš do záhonu než do truhlíku. 

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.34 (?), 14.2.2014 10:01

dobrý den, jsem na tomto webu poprvé a nestačím se divit. Myslela jsem že gazánie jsou jen letničky. Jak je pěstujete? na zimu schovat a zastříhnout, nebo jak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 14.2.2014 12:02

Dobrý den, gazánie jsou původem z jižní Afriky, ale u nás se pěstují jenom jako letničky. Dají se přechovávat jako muškáty. Já si ale každý rok pořizuji nové, takže Vám neporadím. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
denderenda - (12) - 42.23 (?), 5.2.2014 8:51

Dobrý den, loni jsem si je také vypěstovala ty truhlíkové ze semínek od Sema.

Vysela jsem je už v lednu, rostou docela pomalu. Dávala jsem jich 8 do 80cm truhlíku stejně jako máte v záměru Vy - na jižní stranu domu. V zavlažováku chtěly vodu každý den (to mě překvapilo, prý nemají rády příliš mokro) a podle mě měly málo místa, přestože už jsem je nedoplnila ničím dalším.

Možná jsem je měla krapet víc narostlé včasným předpěstováním, ale letos zkusím sadit co 15 cm.

Ať se Vám vyvedou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 5.2.2014 12:21

Dobrý den, já gazánie sázím již jako sazenice (koupené), ale co se týče zálivky, tak je též musím zalívat denně, jinak jsou povadlé. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika