Aksamitník



host - 128.46 (?) 
19.1.2016 20:58, zobrazeno: 4575x

Asi se ptám hodně hloupě, ale jak se pěstuje aksamitník? Na podzim jsem na naší nové zahradě z něho otrhala semínka, ale co s nimi na jaře?

Mám je nasít na záhonek? Nebo napřed do kelímku a na záhon dát až ty větší sazeničky?

Děkuji    Mína

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 191.123 (?), 19.1.2016 21:39

Podle mě je to víceméně jedno, aksamitníky se obvykle rozmnožují samovýsevem, akorát je mají rádi slimáci, což je pro klíčící rostlinky vždycky pohroma. Vzrostlé sazenice se už lépe chrání. Takže asi záleží na tom, zda preferujete jednoduchost (výsev na záhon koncem dubna), nebo jistotu (předpěstování sazenic) - za cenu práce, materiálu a péče, kterou jim na okně musíte poskytnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.46 (?), 20.1.2016 8:55

Děkuji za odpověď, dám je tedy raději napřed do kelímku. A pár jich dám i na záhonek, uvidíme jak si povedou.   Mína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.1.2016 10:41

Já osobně dávám přednost výsevu afrikánů do širokých plochých misek a hodně zeširoka tak, abych je nemusel přepichovat. Dříve, dokud jsem měl pařeniště, tak jsem je vyséval do mezery vzniklé sklizní prvních hlávkových salátů. Ještě připomínám, že semínka se nezasypávají, ale sypou (pocukrují) přímo na povrch substrátu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 20.1.2016 15:53

Ano a pokud si je předpěstujete, budete mít v době výsadby, tedy po zmrzlých, už silné a kvetoucí sazeničky, kdežto ty výsevy na záhonech teprve polezou(ty co vylezly díky počasí brzo, zmrznou)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 29.1.2016 16:16

Taky je seji hodně široko, abych nemusela přetrhávat, přijde mi jich škoda, i když semen mám tunu. smiley A do zeminy je zapichuji, přijde mi, že je to pro ně lepší než jenom ploše nasypat. Jsou to velice vděčné kvítka, dávám je i do truhlíku na okna, vydrží všecko a jsou hezké dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika