Znáte japonskou rostlinu Shizo?



host - 156.8 (?) 
28.5.2009 15:18, zobrazeno: 8375x

Je to tmavěčervená rostlina / u nás letnička/ habitus má jako naše kopřiva, ovšem není žahavá. Měla jsem semínka několik let, ale díky jednomu nesnášenlivému sousedovi se mi loni nepodařilo dovést rostliny až ke zralosti a další semínka nemám, což je mi líto.  Lístky této rostliny se v Japonsku používají při nakládaní zelených švestiček do soli a ty pak díky listům SHIZA získávají tmavěrůžovou barvu a expedují se do celého světa pod jménem UMEBOŠI a jsou podpůrným prostředkem k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů. Já jsem lísty SHIZA používala do různých zeleninových jídel a také při nakládání hub do octa.  Prosím, jestli někdo na tomto fóru nemá semínka Shiza, nebo možnost jak si je znovu opatřit. Zaplatila bych i s poštovným.

Děkuji   Anetta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 156.8 (?), 5.6.2009 21:32

Dobrý den,

reakce na můj dotaz nebyla žádná, tak jsem hledala jinde a zároveň se všem, kdo můj původní příspěvek četli, OMLOUVÁM.  Správně se rostlina o kterou mám zájem jmenuje SHISO, lat. Perilla. anetta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.166 (?), 1.7.2009 11:11

Semínka perilly křovité jdou koupit ve všech dobře zásobovaných prodejnách zahrádkařských potřeb, v případě nouze i na internetu.

Věra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 23.9.2009 20:49
Perila křovitá je výborná léčivka tradiční čínské medicíny. Pomáhá při otocích např.žihadel nebot snižuje produkci histaminu. Další využití je při horečkách a nachlazení, zvracení,bolestech hlavy, má antibakteriální účinky. Užívá se nat ve formě nálevu. Ojediněle se používají i plody, které obsahují vitamín B. bylinář Vladimír z Litovle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika