Zkušenosti se smilem?



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 136.251 (?) 
21.6.2016 12:10, zobrazeno: 5214x

V zahradnictví jsem si koupila smil italský (kari).Jak bylo venku teplo, vysadila jsem ho na záhon, bohužel mi zašel.Stejně tak dopadl i u mé neteře.Máte s jeho pěstováním jiné a lepší zkušenosti?Zalévaný byl, přemokřený ne... hezky mi voněl, je to škoda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 241.241 (?), 21.6.2016 12:27

Smil nebo-li kari bylinka, pěstuji na bylinkovém záhonu, bohužel loni mi nepřežil zimu, letošní sazenka má již na květ, úplně září svou stříbřitou barvou a až rozkvetou jeho květy to bude pokoukání, právě mi květe tricolora šalvěj a tymián, pažitka, dokvětl medvědí česnek a plocholistá petržel, výborný na pečená masa, nebo dělám bylinkové marinády (rozmarýn, šalvěj, smil, medvědí česnek chuti se meze nekladou jsou různé) nádherně voní, trochu mi připomíná libeček, možná, že kdyby se přesadil na zimu do květníku, tak přežije nezkoušela jsem, z loňské úrody mi syn také něco nasušil, je na přímém slunci, pravidelná zálivka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 21.6.2016 12:29

Mám ho na své pseudoskalce(je to prales, jako celá zahradacheeky) Pár let se mu nedařilo a byl takový nic moc. Dvě mírné zimy a horká léta a roste jak blázen. Určitě písčitou zem, nejlíp na nějakém kopečku a nijak moc nezalévat(možná jste ho ulila) Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.17 (?), 22.6.2016 12:26

Já ho mám v květináči a na zimu schovávám do studené chodby. Je to jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 11.7.2017 10:31
Roste u nás několik let, dokonce se dole po svahu objevila sazenka, z které je také obstojný kopeček.Ale pokusy s řízkovàním nevedly k úspěchu.Povedlo se někomu namnožit?Koukal jsem po semenech a nic.Podělte se o své poznatky.Děkuji Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika