Zázvor



misssssk - (15) - 75.5 (?)
23.1.2020 21:58

Dobry den, mate niekto nove skusenosti? chcel by som ho pestovat. 
DAKUJEM

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 6.11.2002 21:17, zobrazeno: 34658x
Prosím o radu, nebo nějaké odkazy jak se pěstuje Zázvor. Děkuji Víťa
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 23.3.2005 11:03
Taky jsem hledala návod na pěstování, protože jsem zasadila kořen koupený v supermarketu, krásně naklíčil, teď vyrostl i stonek, má listy a dál nevím. Na internetu jsem našla odkaz na číslo Zahrádkáře 2002, ale neměla jsem čas prohledat obsahy celého ročníku, kde se prý píše návod na jeho pěstování. Tak zkoušejte, třeba to vyjde Vám, já se dostanu na internet jen občas ve veřejné knihovně.
boruvka@atlas.cz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.160 (?), 22.7.2006 11:14
podivejte se na odkaz v casopise abc 07/2003
http://www.iabc.cz/scripts/detail.php?id=4879
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.48 (?), 19.10.2006 13:35
Zasadit oddenek koupený v zelenině /3-4cm, nechat zaschnout řeznou ránu/ , zalít,přikrýt mikroteňákem, nechat v teple, občas větrat.
Až se objeví nadzemní část rostliny, hojně zalévat, rosit, citlivá na chlad.Dostatečně hnojit do konce srpna. Chránit před úpalem, ale má ráda hodně slunce.
Až začnou listy žloutnout, omezit zálivku, po zachnutí listů přestat zalévat- asi půlka října.
Uschlé listy odstranit, začít zalévat na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.149 (?), 11.6.2007 18:21
A co s "kořeny"? Kdy se sklízejí? Průběžně? Vždy se v zemi nechá 3-4cm kousek? Kdy se může "sklízet"? Nebo se každý rok na jaře znovu vysazují nové oddenky? Vláďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Evam. - (3) - 123.212 (?), 12.11.2011 20:01

Na jaře mi kořen zázvoru (koupený v obchodě) začal rašit. Zasadila jsem ho, pěstovala na okně a vyrostly mi tři listy a v srpnu vyrazily dva květy.Jsou to zelené "šišky" na stonku. Postupně začal za každým "lístečkem " této šišky vyrážet jeden květ-podobný malé fialové orchideji.Bohužel kvete jen 12hod.,pak zvadne a opět vyrazí další.

Po zavadnutí listů i květů jsem vše ostříhala a nyní nevím, zda mám kořen uřezat-už je ho plný květináč- a zbytek nechat v hlíně? Prosím o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.11 (?), 25.10.2007 19:20
Děkuju všem za zázvorové tipy. Hned to zkusím. L.A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
misssssk - (15) - 75.5 (?), 23.1.2020 21:58

Dobry den, mate niekto nove skusenosti? chcel by som ho pestovat. 
DAKUJEM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.116 (?), 2.2.2020 11:14

Z výhonu odebíráme čerstvé lístky do různých salátů, výborné v ovocných.
Po několika měsících rostlina bude pravidelně zatahovat a nať bude schnout. V tuto dobu můžeme oddenek vyndat a část využít v kuchyni, část opět zasadit. Rostlina takto vydrží několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Andyska - (8) - 241.242 (?), 16.4.2020 11:16

Dobrý den. Doufám, že jsem tady správně a třeba někdo poradí. Objevila jsem článek, kde se píše o tom, že zázvor pomáhá na hubnutí, ale pomáhá i na spoustu dalších neduhů. Je tu někdo kdo se v tom vyzná? Jestli je to opravdu pravda. Ráda bych vyzkoušela něco nového a hlavně zdravého. Na to bych měla další dotaz.. zvládnu ho jako laik vypěstovat doma? S pěstováním bylinek nemám žádné velké zkušenosti, pěstuji pouze bylinky, které nepotřebují žádnou speciální péči a vím, že toto není ledajaká rostlina. Budu ráda za jakokouliv radu jak ohedně jeho účinků, tak i pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika