Vyschnuta salvia



dr.lecter - (28) - 148.29 (?) 
9.5.2017 10:00, zobrazeno: 3102x

Zdravim, na jesen som obstrihal moju salviu ako kazdy rok ale teraz po zime sa jakosi nechce prebrat, vyzera stale sucha a to uz je skoro polka maja, viete mi poradit niekto ci sa este preberie alebo ju mozem zlikvidovat, 

dakujem


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 9.5.2017 10:36

Vyvýšená tvarovka? Mi ji mnoho let pěstovali ve svahovkách, stejně tak levandule. Nyní šalvěj i polovina levandulí vypadá úplně mrtvě. Letošní zima byla extrém co do promrznutí půdy, a vypadá to, že skrz svahovky (u terasy, takže jen vyvýšený kopec hlíny) promrzlo vše skrz na skrz, což asi mnohé trvalky už nerozchodí. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 9.5.2017 13:24

Moje zkušenost je taková, že největší vliv na úhyn šalvějí a levandulí má pozdně podzimní ostříhání. Ony nějak neviditelně při každé oblevě probouzejí to co je "záložním meristémem" a pak na jaře jsou už velmi vyčerpané nebo mrtvé. Prostě odebráním vadnutí-schopných listových vrcholků omezíte snahu a možnost akumulovat vodu v době oblevy. Naopak nejlepší přežití vykazují polokeře, kam odhazuji přebytečný sníh = jednak mají možnost doplňovat vláhu a pak jsou i tepelně chráněny vrstvou sněhu.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika