Šafrán setý - pěstujete?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
11.3.2018 18:14

Jenom pro zajímavost. Lužanka přečkala velké mrazy s krásně zelenými listy. Ty se na jaře zatáhnou a rostlina zase v řijnu vykvete a vypustí nové listy. Sousedům se před časem (při vichřici) vysemenila asi 5m od starších rostlin, ale vyrostlé trsy si vybraly velmi nevhodné místo. Parkovací místo pro zeťovo auto. Tak ji vyryli a budeme hledat vhodnější umístění.

Lužanka vyrytá
Lužanka vyrytá
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 241.179 (?), 4.2.2015 17:45, zobrazeno: 7760x

Najde se tu někdo, kdo pěstuje Šafrán setý? Podělíte se o zkušenosti? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 4.2.2015 19:07

Nikdy jsem nepěstoval Šafrán setý z kupovaného semínka, ale je pravda, že ze sklizených semínek vždy něco vyklíčilo na místě, kam jsem to nasel. Mohu tak jednoznačně vyloučit, že by šlo o zhoustnutí porostu dělením cibulí. Vyséval jsem vždy ihned po sklizni, abych se semínky nemusel skladovat. Vyklíčí i v zamechovaném trávníku pod stromy, které přes léto poskytují tmavější stín, ale v době vegetace šafránu jsou prakticky bez listí (magnolie, ořešák,...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.10.2017 19:45

Šafrán kvete jen na jaře? Vídám teď v Bulharsku na loukách a zahradách mnoho zářivě žlutých květin, které se mu podobají, ale nevím, co to je. Snad nějaký ocún.

Květiny 1
Květiny 1
Květiny 2
Květiny 2
Květiny 3
Květiny 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 6.10.2017 20:42

Ta žlutě kvetoucí bulharská kytka je krokusům příbuzná Sternbergia lutea.

Mimochodem reagujete na 2,5 roku starý příspěvek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.10.2017 20:26

Děkuji za určení. Je skutečně překrásná. Škoda, že je na CITESu (chráněná). Jinak bych nabízené sazeničky od sousedů už pěstoval taky.

Lužanka
Lužanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.10.2017 11:08

To se nesmí ani vzít sazeničky od sousedů? Já myslela, že jen ve volné přírodě(je mi jasné, že oni je mají asi odsud) Ale i zahradnické shopy, prodávají různé chráněné rostliny, co snad legálně pořídily a pak si namnožily. Jak velkou mají ochranu, ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.3.2018 18:14

Jenom pro zajímavost. Lužanka přečkala velké mrazy s krásně zelenými listy. Ty se na jaře zatáhnou a rostlina zase v řijnu vykvete a vypustí nové listy. Sousedům se před časem (při vichřici) vysemenila asi 5m od starších rostlin, ale vyrostlé trsy si vybraly velmi nevhodné místo. Parkovací místo pro zeťovo auto. Tak ji vyryli a budeme hledat vhodnější umístění.

Lužanka vyrytá
Lužanka vyrytá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika