petržel



sysa - (3) - 224.1 (?) 
29.5.2008 13:59, zobrazeno: 14700x

Prosím může mi někdo poradit? Už dva roky vysévám petržel ze semene do záhonu na dvě různá místa a loni i letos mi jí NĚKDO nebo COSI sežralo. Petrželka měla už první lístky venku a během dvou dnů tam nic nebylo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.120 (?), 29.5.2008 19:48

Tak to by mne taky zajímalo protože mám stejný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.5.2008 22:44

Místo petržele pěstuji již několik roků pastinák. Není sice tak aromatický, ale je o hodně větší a je odolnější.  Pokud jsou kolem rostlinek lesklé fleky, tak je to zase hlemýžď.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sysa - (3) - 224.1 (?), 30.5.2008 8:36

Hlemýžď to nebude, napadli mě mravenci, ale nevím nevím??

Jinak píšu tu o petrželi do polívky, tzv.zelené.

Asi budu muset zasadit libeček ten je taky do polívky a snad to nikdo nesežere, ale díky jinak za příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 22.4.2009 9:05

Otec vždy vzal semeno pertžele a semeno salátu, smíchsl a pak teprve sel. salát klíší velmi rychle a tak ukazuje cestumezi plevelem kde dlohoklíčící petržel.je.postupně se vyhazuje neb přesazuje jinam až je petržel vidět.Jestli jkeště potom něco žere petrželovou naž, jsou to slimáci   a ti žerou vše, njde se jich zbavit leda za ddrahé preparáty.
Mnozí si tento preparát dělají doma sami, mají známé v laboratoři.Tam dostanou mesurol/čistý aby moc nsmrděl jinými látkami/ smíchají ho 1:5 až1.10 s mokou=více mouky a položí jako návnadu pod tříšku aby nezmokl.Neb do krabiček kde je sboku díra.Pak jen denně sbírají mrtvé slimáky.  V zahraádkáři jednou radili, že v roky kdy jich je moc nemá cenu nic vysévat, sežerou vše.
ale může to bnýt i něco jiného. Velkou nať žere i otakárek, toho bych puistil na mez. Můžou to žrát i housenky osenice, které jsou ve dne pod hlínmou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.38 (?), 2.3.2011 21:49

Já jsem pěstovala naťovou petržel na balkoně. Nějak mi ji začalo ubývát a všimla jsem si holých stonků bez listů. Vysvětlila jsem svému příteli, že když má na ni chuť, musí ji utrhnout u země. Začal se rozčilovat, že to nebyl on. Tak si myslím, že mi na tu petržel chodí nějaký pták, protože nic jiného se k nám nedostane. Snažím se to pěstovat už tři roky, ale letos to asi vzdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.3.2011 21:55

jinak natova petrzel jiz od 2.roku jiz neni tak kvalitni, od teto doby zacina a chce kvest, proto ubyva listu a rostlina roste do vysky, ponevadz chce vykvest, takze nejlepe ji pestovat jako 1-2letou, starsi rostliny jiz nejsou tak plne výtěžné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.187 (?), 20.6.2016 15:55

Letos mě potkala stejná zkušenost, nejdříve jsem podezříval manželku, ale ta se k ničemu nepřiznala.Po petrželi zůstala jen řada stopek, jakoby vršek byl ustřižen nůžkama.Vypadá to na nějaké ptáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.6.2016 15:59

Teda vy jste na ni jak na cizí. Kdyby to bylo na záhoně, je to jasně slimák. Tohle budou možná kosi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.17 (?), 20.6.2016 18:25

Jsou to mravenci. Mám to vypozorované. Okoušou hned první 1-2 dny staré lístečky, zbydou jen stonky.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika