Pěstování rozmarýnu



stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?)
17.11.2014 21:47

Ve studenem sklepe se da zimovat i bez svetla, samozrejme s drastickym omezenim zalivky. Rostlina se ponori do "spanku" a zastavi urcite zivotni procesy. Ozkouseno na citrusech. Jinak rozmarynu ma smysl zasadit i venku. Je to podobne jako s vavrinem. U nas na JV je hodne velkych keru v zahradkach. Vzdy vydrzi tak 5 let, nez je zlikviduje drsnejsi zima. Me preziva uz 3. rok bez problemu. Teploty kolem -15 jeste dava, ale to je strop. Idealni je studeny sklenik, kde je rostlina chranena pred vetrem. Ve skleniku pri vetsich mrazech jeste necim prikryt. Rozhodne lepsi nez trapit v kvetinaci. Muj ker ma asi 1m  - v kvalitni pude roste opravdu bujne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 17.11.2014 21:47

Ve studenem sklepe se da zimovat i bez svetla, samozrejme s drastickym omezenim zalivky. Rostlina se ponori do "spanku" a zastavi urcite zivotni procesy. Ozkouseno na citrusech. Jinak rozmarynu ma smysl zasadit i venku. Je to podobne jako s vavrinem. U nas na JV je hodne velkych keru v zahradkach. Vzdy vydrzi tak 5 let, nez je zlikviduje drsnejsi zima. Me preziva uz 3. rok bez problemu. Teploty kolem -15 jeste dava, ale to je strop. Idealni je studeny sklenik, kde je rostlina chranena pred vetrem. Ve skleniku pri vetsich mrazech jeste necim prikryt. Rozhodne lepsi nez trapit v kvetinaci. Muj ker ma asi 1m  - v kvalitni pude roste opravdu bujne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 19.11.2014 15:53

sklenik mam, to by se dalo vyzkouset

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.71 (?), 18.3.2014 21:12

Deláme mu pomyšlení a vždy to dopadne špatně??? Asi je opravdu rozmarný a všechno kolem  marný..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.235 (?), 18.9.2012 13:39

já se chci zeptat mamka má na zahradě asi tak pul metru vysoky rozmarýn máme ho na zimu dát třeba do sklepa nebo ho nechat na zahradě a jestli ano co sním dávat jehličí třeba jako k růžím?díky za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 18.9.2012 20:01

Na zahradě ho nechat nemůžete zmrzl by je to letnička.Pokud máte ve sklepě okno tak ho tam dejte já ho mám v zimě v prádelně je tam v zimě asi 5-10°c.Taky jsem ho měla v bytě ale nedařilo se mu opadal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.230 (?), 24.1.2013 8:08

Na podzim jsem rozmarýn přenesla domů, umístila jsem ho na okenní parapet a zalévala. Brzy začal růst, stonky se prodlužovaly o jasně zelené části. Později začal odspodu usychat, tak jsem ho přemístila jinam s tím, že asi špatně snáší radiátor. Pak uschnul úplně. Můžu ho dál zalévat, obrazí na jaře novými lístky, až ho přenesu do zahrady, nebo je už na vyhození?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 24.1.2013 10:51

No nevím... myslím že když uschnul tak je konec.

Já několikátým rokem přezimuji na okně studené chodby (cca 5C), zalévám tak 1x14dní nebo spíše podle toho jak si řekne, když se začnou ohýbat mladé výhonky je potřeba zalít. Po tři roky šlo ho na jaře vyndat z květináče a zasadit na záhon a na podzim ho vyndat, dát do květináče a na chodbu. Jenže ted už je moc velký a na podzim jsem se s ním dost nadřela, takže to má v květináči už napořád smiley. Stříhám ho jak se to hodí mě, to jest když ho potřebuji v kuchyni.

vavřín a rozmarýn
vavřín a rozmarýn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.7 (?), 24.1.2013 12:04

Dobrý den,

chci si vypěstovat rozmarýn ze semínek, které jsem zakoupil. Semínka jsem dal do malé misky s vatou. Již je to týden a semínka jsou pořád stejná - žádné výhonky. Zároveň jsem vyséval řeřichu a ta už je pomalu na sklizeň. Může mi někdo poradit jak správně vysévat semena.
Děkuji Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.2 (?), 13.3.2013 15:27

Hezký den, mně se už několikrát povedlo totéž. Jednou mi v zimě přezimoval na zahradě, protože jsem někde četla, že to zvládne. Zvládl. Další zimu už jsem ho na chytré rady přemístila do domu, a to už nepřežil. Chvíli se tvářil, že žije, a pak najednou uschl. A pak ještě asi 2x s podobným osudem.

Letos jsem si přivezla nový rozmarýn, který byl pěstovaný ve studeném skleníku, a dala jsem ho domů. Už je zřejmě také mrtev... Takže pro mě rozmarýn není tou bylinou, které bych se měla napříště věnovat smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.250 (?), 13.3.2013 15:48

Také mi už 2 venku vymrzly, přenášet je nechci a nebudu. Teď jsem objednala u Krulichových odrůdu, kterou měli asi 2 zimy s úspěchem venku. Dám ji k terase na jih, je to chráněná poloha. Loni mi na ní nepomrzly rajčata, o kus dál v záhonu byly na maděru. A jestli nepřežije, vydám se stejnou cestou jako Vylaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika