Pěstování pohanky



Stránky: 1,  2   
host - 89.29 (?) 
25.8.2011 16:49, zobrazeno: 29656x

Nemáte prosím někdo zkušenost s pěstováním, sklízní a zpracováním pohanky v malém, jen pro svoji spotřebu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.29 (?), 29.9.2011 19:38

Hm, žádná reakce, takže nikdo nepěstuje. Asi jsem opravdu blázen jak říká manžel a s chutí pojídá vypěstovanou BIO zeleninu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 30.9.2011 21:48

Pěstování pohanky je velice snadné, roste v každé půdě a je to krátkověká rostlina takže ročně můžete sklidit i několik sklizní ročně. Nejúčinější částí rosltliny je květ, který obsahuje nejvíc rutinu.  Vláda   vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.254 (?), 30.9.2011 23:08

Ale paní asi myslela pěstování pohanky na semeno, aby mohla udělat pohankovou kaši a to je asi jednodušší tu trochu pohanky koupit a pokud chce někdo žít nezdravě, ještě koupit pohanku v biokvalitě. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.29 (?), 8.10.2011 0:14

Ano, skutečně jsem měla na mysli pěstování na semeno, pro další zpracování na kaši. BIO je možné opravdu koupit, dokonce kupujeme na kaši v Bio kvalitě již pomletou, ale chtěla jsem si vypěstovat svoji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.29 (?), 21.10.2011 14:40

Reaguji na Váš příspěvek o snadném pěstování.  Rýhy udělám cca 100 let starými velkými dřevěnými hráběmi, do nich naseji ručně semena a zahrnu.

Sbírání už za tak snadné nepovažuju, sbírám průběžně ručně jak dozrávají a o dalším čištění (samozřejmě ručním) se nebudu rozepisovat...

Píšete, že neúčinnější částí rostliny je květ. Na internetu jsem marně hledala   informace o využití květu pohanky. Máte prosím nějaké zkušenosti a jste ochoten se s námi o ně podělit? Děkuje Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ramgad - (2) - 252.250 (?), 10.3.2012 19:27

Dobrý den, paní Vlasto,

už se Vám podařilo zjistit, jak se dá využít květ pohanky? Na internetu jsem našla jen informaci, že nejvíce rutinu je v jejích květech, ale nevím, kdy sbírat, jak sušit a pak jak použít? Posílám Vám tento odkaz, který je také zajímavý.

Pokud máte nějaké informace, můžete mi je, prosím, poslat? Předem děkuji. S pozdravem Dáša (e-mail: daga3seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.183 (?), 29.3.2012 13:58

Dobrý den, květy, stonky a listy používám za syrova hlavně do zeleninových salátů. Když ji sklízíte nad kolénkem, obrůstá, takže roste a kvete až do podzimu.Sběr semen je tak pracný, že se neoplatí. Pohanka je plevel, jakmile jednou vysejete, roste kažký rok. Letos uvidím, co s ní holomrazy udělaly. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.163 (?), 2.4.2012 21:21

pohanka je opravdu plevel u nás ji vyseli v takzvaných biopásech to jsou asi 3 metry široké pruhy polí sousedících s lesem spolu s jinými rostlinami a pohanka tam roste pořád každým rokem všimla jsem si že je obsypaná v době květu včelami a jiným opylujícím hmyzem tak je snad medonosná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.239 (?), 5.4.2012 17:18

dobrý den, květ pohanky obsahuje velké množství rutinu, velice prospěš ý při křečových žilách. Nevím jestli se to dá jíst nebo si z toho dělat nějaký čaj či odvar, ale pohanka celkově velký zdroj rutinu, při křečových žilách ji jíst tak 2xtýdně a dojde k velkému zlepšení, varixy nezmizí nikdy, jak je jednou máte tak je máte ale výrazně to zlepšuje stav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika