Perilla - kde se dá v ČR sehnat?



host - 34.122 (?) 
22.4.2011 0:46, zobrazeno: 18783x

Dobrý den,

jako alergik na pyly bych rád vyzkoušel účinky rostliny Perilla Frutescens (Perila křovitá). Problém je, kde ji jako rostlinu sehnat. V březnu jsem si zasel semínka, ale nějak se to nepovedlo a rostlinky se nekonaly. Jsem totální zahradnický fušér, který poprvé a naposledy pěstoval za komančů fazoli v první třídě a proto to taky tak asi dopadlo i s Perilou :)

Nevíte prosím, kde by se Perila jako rostlina dala koupit?

Díky za odpovědi Radim

Perila
Perila
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.10 (?), 22.4.2011 18:57

Perilu křovitou pěstuji již několik let, je to jednoletka v prodejní síti asi není zatím k dostání, nebo jsou možná semena přeschlá a ztratila klíčivost, já po sklizni semena léčivek uchovávám v ledničce. S pozdravem bylinář Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.183 (?), 27.5.2011 14:42

Vloni i předloni jsem semena perilly v pohodě koupila, letos zmizela z obchodů. Na alergie je velice účinný Peralgin od firmy "Energy" a jak sám název napovídá, tyto kapky perilu obsahují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 27.5.2011 15:59

Myslím že je daleko lepší perila než nějaké pochybné kapky. Dan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.146 (?), 4.11.2011 7:30
Dva druhy jsme koupili na jaře v Baumaxu. Jedna v pohodě rostla celé léto a z druhého sáčku ani "ň". Jinak v Japonsku jí prodávají a konzumují ve velkém. Je to sice trochu z ruky. Mirek od Ústí
Naše zelená perilla
Naše zelená perilla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 5.11.2011 7:36

Je to divné, ale léčivá perila křovitá má krásně fialovočervenou barvu. Pěstuji ji již mnoho let a žádná ze sazenic nebyla zelená. Nevěřím prodejnám typu Baumax atd klamou veřejnost. Např. prodávaná šanta kočičí bývá většinou šanta faseniova. bylinář Vláďa z Litovle   vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.14 (?), 15.5.2018 13:53

Je Perila zelená i červená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.11 (?), 15.5.2018 14:52

Já objednávala na AEV-VS vysemenila se a od té doby už čtvrtým rokem ji mám všude, Jestli je to teda ta správná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika