Ostropestřec mariánský



host - 202.237 (?)
23.11.2010 22:23

Taky připojím své zkušenosti. Pěstování v řádku není dobré, pokud nemá oporu, padá na bok a špatně roste (vysychá půda). Při vysetí do plného záhonu po zesílení se spojí v kompaktní hmotu, udusí plevel a nevysychá. Lépe roste. Květy po dozrání ostříhám zahr. nůžkami a používám rukavice. Semena získám tak, že naplním kybl do poloviny a dřevěnou tyčkou nebo kladivem lehce drtím plodenství. Není to 100%, ale semen je vždy více, než potřebujeme. Jsou dost tvrdá a tak se nepoškodí. Používám pokud mě večer po návštěvě lednice začne pobolívat žaludek z přejezení, po jakýchkoliv problémech se zažíváním. Při bolesti žaludku mě pomůže do 15 vteřin. Stačí sníst 10 semen (podrcených v hmoždíři), jsou dost hořká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
AK - (5) - 216.203 (?), 22.7.2010 12:35

Ahoj tady Alena, připojuji se k předešlému příspěvku. Pěstuji ho, rozhodně není invazivní. Jelikož ho chcete na semímka, musíte si ohlídat kdy začnou vyletova a sklízet, jinak přijdete o ta nejzralejší. Proto ho nikdy moc nevysemení. A když si přeci jen vyroste někde sám, pokud tam nezavazí, nechám ho, jinak ho vypleju a on dál neroste jako jiné bodláky. Jen to dobývání semen je trochu bolestné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.237 (?), 23.11.2010 22:23

Taky připojím své zkušenosti. Pěstování v řádku není dobré, pokud nemá oporu, padá na bok a špatně roste (vysychá půda). Při vysetí do plného záhonu po zesílení se spojí v kompaktní hmotu, udusí plevel a nevysychá. Lépe roste. Květy po dozrání ostříhám zahr. nůžkami a používám rukavice. Semena získám tak, že naplním kybl do poloviny a dřevěnou tyčkou nebo kladivem lehce drtím plodenství. Není to 100%, ale semen je vždy více, než potřebujeme. Jsou dost tvrdá a tak se nepoškodí. Používám pokud mě večer po návštěvě lednice začne pobolívat žaludek z přejezení, po jakýchkoliv problémech se zažíváním. Při bolesti žaludku mě pomůže do 15 vteřin. Stačí sníst 10 semen (podrcených v hmoždíři), jsou dost hořká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
BELA81 - (2) - 213.178 (?), 21.4.2011 18:49

tak čaj z této rostliny mi byl doporučen při léčbě epilepsie, ale dlouho jsem ho už neužívala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 31.7.2011 11:45

Na epilepsii je nejlepší čaj z lusek se semeny měsíčnice vytrvalé (Lunaria rediviva)   Semena ostropestřece mariánského jsou lepší na játra než propagovaný Flavobion   bylinář Vláďa   vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.74 (?), 10.12.2012 13:41

Nejsou to povídky babiček, tato rostlina je opravdu skvělá na játra…ale zádrhel je v tom, že je špatně rozpustitelná ve vodě, proto je vhodná úprava a poté její užívání v hotových doplncích. Já osobně užívám silymarin duo, který krom ostropestřce obsahuje také šišák bajkalský s antioxidačními účinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika