kustovnice čínská



host - 199.121 (?)
22.12.2009 14:07
Kde jsi na tyto nesmyslné informace přišel?!?! Takže v americe kde se prodává Lycium Barbarum jsou teď už všichni otrávení a mrtví. A o jaké evropské to bože mluvíš. Všechny jsou z číny a všechny jsou ty samé, možná jen ty lístečky se liší kvůli nějaké selekci.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 2.142 (?), 26.12.2009 22:33

je vubec nekdo komu kustovnice v necem pomohla dejte si kazdy den jakbko je to jistota ze delam neco pro sve zdravi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 9.5.2010 18:37

Na podzimní výstavě jsem zakoupil z Kruhu sazeničku.Vídal jsem kustovnice na jnižní moravě i v čechách divoce rostoucí, tak jsem měl zato, že je mrazuvzdorná.Vysadil jsem ji před zimou ven.Na jaře byla mrtvá.
Vloni jsem zakoupil sušené plody a hned na zimu vysel do květináčů.část jsem vysel až na jaře.Oboje krásně vyklíčilo a roste.Plody pocházejí asi z číny, tak nevím, zda to není nějaký druh, který není mrazu odolný.V parkové výsadbě roste a krásně plodí v Novy sad na bývalém výstavišti, tam se ted už nedostanu, byl jsem tam za války s humanitární pomocí.
Jak to mám zimovat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.1 (?), 15.9.2009 11:40

Pěstuji kustovnici čínskou už třetím rokem, ohromě se rozrůstá a velmi se jí daří. Hned první rok na podzim kvetla. Letos kvete velmi bohatě, plody však vůbec netvoří nebo opadnou ještě hodně malé. Problém je v tom, že květy nasazuje až na konci srpna a plody pak už nemají podmínky k dozrání. Obávám se, že informace o tom že v našich podmínkách neplodí bude pravdivá. Nebo má snad někodo jiné zkušenosti s Goji, ne tedy s ostatními druhy kustovnic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.121 (?), 15.9.2009 23:15

Všechny kustovnice jsou GOJI :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.71 (?), 27.9.2009 20:07

Zakoupil jsem kustovnici na výstavě Zahrada východních čech v Častolovicích za cca 60 Kč. Byla veliká asi 12 cm a zasadil jsem ji ještě ten den co jsem ji koupil do nepříliš bohaté půdy a za poměrně nízkých denních teplot. Kustovnice shodila těch asi 5 lístků co měla a krásně zaschla. Říkal jsem si ať se děje vůle přírody. Po zimě vypadala rostlina opravdu velmi bědně, ale nechal jsem to tak. Z jara se najednou objevily malé zelinkavé pupínky a Kustovnice začala startovat. V červenci už měla asi 140 cm a byla dost rozkošatělá. Krásně modrofialově kvete a má spoustu malinkých kvítků, které aĺe dost zasichají. Celkem jsem měl zatím to je 28.září slovy tři červenooranžové plody, které byly sladké s nepatrně trpkým ocáskem, ale opravdu jen nepatrně.Takže to jde. Ať se i vám daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanaP - (10) - 181.73 (?), 12.11.2009 11:38

Kustovnic (Rod Lycium) je hodně přes dvacet druhů. Lycium barbarum (synonymum Lycium halimifolium), kustovnice cizí, původem ze Středozemí je u nás hodně rozšířená, protože velmi často zplaňuje. Lycium chinense, kustovnice čínská není ani poddruh ani klon, jak tady někdo psal, ale samostatný druh pocházející z východní Asie.

V knize J. Baloun a kol. Rostliny způsobující otravy a alergie, Avicenum Praha 1989 je kustovnice cizí uváděná jako jedovatá včetně plodů. Obsahuje glykosidově vázané dusíkaté látky podobné hyoscyaminu, průběh otravy je popisován podobně jako u rulíku. Naproti tomu se kustovnici čínské říká rostlina dlouhověkosti a je dlouho užívaná v asijských zemích jako léčivá.

Rozdíly mezi oběma druhy (podle J. Dostál, Květena ČSR, Praha 1950) jsou velmi malé: kustovnice cizí (Lycium barbarum) má listy šedozelené a korunní cípy dlouhé jako dvě třetiny až tři čtvrtiny trubky. Kustovnice čínská, Lycium chinense má listy živě zelené, korunní cípy stejně dlouhé jako trubka.

Aby to nebylo jednoduché existuje ještě třetí druh, pocházející ze Středozemí a to kustovnice evropská, Lycium europaeum L. které má korunní cípy stejně dlouhé jako trubka a je na rozdíl od obou předchozích druhů silně trnitá. O jedovatosti kustovnice evropské nemám žádné údaje. Všechny tři druhy jsou uváděny jako v ČR zplaňující, kustovnice cizí často, kustovnice evropská vzácně a přechodně zplaňující a kustovnice čínská zplaňuje ojediněle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.121 (?), 22.12.2009 14:07
Kde jsi na tyto nesmyslné informace přišel?!?! Takže v americe kde se prodává Lycium Barbarum jsou teď už všichni otrávení a mrtví. A o jaké evropské to bože mluvíš. Všechny jsou z číny a všechny jsou ty samé, možná jen ty lístečky se liší kvůli nějaké selekci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 22.12.2009 14:34

Trochu bych brzdil na Vašem místě. Lycium barbarum - kustovnice obecná má původ v jihovýchodní Evropě a Malé Asii (někdy je uváděna za jeho domovinu i Čína),  Plodem je vejcovitá bobule, která je ve zralosti šarlatově červená (jedovatá). 
Dnes již ale bylo zcela jasně prokázáno, že přinejmenším u kustovnice čínského původu jsou koncentrace těchto alkaloidů zcela zanedbatelné a na konzumaci nemají žádný vliv. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.148 (?), 22.9.2012 17:04

.Jasně bylo uvedeno, že když je plod zralý jedovatý není.Rajčata jsou také jedovatá, když jsou zelená, tak je přestanete jíst?  Při zrání dochází k chemickým procesům, při kterých dochází k přeměně/rozložení alkaloidů na neškodné látky.Všechnu kustovnice jsou jedlé.

Zde si přečtěte o jedovatosti pokud umíte anglicky. Edibility rating je hodnocení poživatelnosti.když jsem si otevřel rostlinu Lycium fremontii s hodnocením poživatelnosti 1 dočetl jsem se následující: Ačkoliv nejsou známypřípady toxicity této odrůdy, patří do rodiny, která obsahuje mnoho jedovatých rostlin.Opatrnost by zcela jistě měla být věnována listům a nezralým plodům, ale zralé plody jsou zcela jistě jedlé.

Takže asi tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.53 (?), 1.10.2009 23:20

zdravim, k tomu neplodeniu, opytal som sa predajcu mojej rastliny ako je to s plodenim a odpoved bola, ze do 300 m.n.m. spolahlivo rodi.ja byvam okolo 150 m.n.m..je to lycium chinense anna (vyslachtena odroda) sadil som ju v juli a zacala kvitnut zaciatkom septembra a dnes som na nej spozoroval plod, zatial zeleny, uvidim ci stihne dozriet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika