Druhy máty



Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?)
9.5.2014 18:18

Mám na zahradě dva druhy máty a nevím, která z nich je peprná. Podle obrázků na googlu z toho moc moudrá nejsem, protože u obou z nich jsem našla, že obě jsou "peprná". Myslela jsem, že peprná je ta červenější, ale možná tomu tak není. Pomůže mi někdo z vás ujasnit, jaké máty vlastně mám? Děkuji

Máta ........?
Máta ........?
Máta .....?
Máta .....?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 9.5.2014 18:18, zobrazeno: 36012x

Mám na zahradě dva druhy máty a nevím, která z nich je peprná. Podle obrázků na googlu z toho moc moudrá nejsem, protože u obou z nich jsem našla, že obě jsou "peprná". Myslela jsem, že peprná je ta červenější, ale možná tomu tak není. Pomůže mi někdo z vás ujasnit, jaké máty vlastně mám? Děkuji

Máta ........?
Máta ........?
Máta .....?
Máta .....?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 9.5.2014 22:55

Máte dvě odrůdy máty peprné  wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 10.5.2014 14:34

Lído, děkuji. To by mě nenapadlo, že máta peprná není jen jedna. Tak mi nezbývá než pátrat, jaký mám vlastně druh máty peprné, protože podle obrázků z odkazu to z těch tří peprných co tam jsou, není ani jedna :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.80 (?), 10.5.2014 17:19

Kotvičníková farma Ing. Štěpánka Janoutová má mnoho mát.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 10.5.2014 20:01

Martine děkuji za tip. Mojí mátu jsem tam sice nenašla, ale hledala jsem celkem dlouho i jinde a snad jsem se dopátrala názvu té červenější. Měla by to asi být máta peprná "CITARO". Tu chlupatou jsem zatím nikde nenašla. Snad malinko se podobá mátě stříbrné, ale myslím, že to není ona :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.102 (?), 11.6.2014 11:58

Dobrý den, mám na zahradě asi 15 druhů mát..podle mě máte mátu čokoládovou ta opravdu voní částečně po čokoládě a mátu jablečnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 26.4.2015 12:06

U nás na trhu prodávají tolik druhů mát, že jsem si to ani vše nezapamatovala. Pomerančová, jablečná, zázvorová... K čemu slouží a opravdu se někde (ve Středomoří?) tolik druhů používá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.188 (?), 1.8.2017 17:20

Dobrý den, poněvadž je nespočet taxonů máty je možné na základě obrázků možné pouze hádat o kterou mátu se možná jednat. Navíc máta se velice intensivně kříží a tím ztěžuje přesnou identifikaci. Pokud máte nadále zájem o jejich přeurčení napište mi a já se Vám posnažím co nejpřesněji pomoct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.249 (?), 26.4.2015 13:10

Záleží, co vám zachutná...  já mám mátu peprnnou - ta mi do pití smrdí a snažím se jí zbavit. :-)

A pak mám mátu "mentolovou" - která moc pěkně voní a do pití je super. DOvedu si představit i citronovou nebo zázvorovou, čokoládovou nevím nač bych používala kromě očuchávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 26.4.2015 13:21

To by mě také zajímalo. Praktický význam to podle mého nemá, je to jenom jako jiná šlechtění květin, snaha vytvořit různé barvy, tvary, vůně... Na výstavě v zahradnictví jsem obešla a očichala všechny možné i nemožné, něco se z vůně dalo poznat, někde jsem to teda nepoznala vůbec. Na zahradě mám dvě, jednu takovou tu běžnou a druhou, co má být údajně vyšlechtěná pro průmyslové potravinářské zpracování, takže je opravdu intenzivně voňavá. Oboje bez rozlišení dávám v létě nasekané nebo natrhané do studené vody s plátky citronu, nesuším na čaj ani s tím nepeču nebo nezdobím zmrzlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika