Bábiny zuby



Stránky: 1,  2   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
14.6.2018 20:35, zobrazeno: 7033x

Dámy v letech za to nemohou, že se jejich vizáž přirovnává k některým léčivým rostlinkám. Nebudu se dnes zabývat profláknutou šalvějí (babské ucho), ale kotvičníkem. Zajímalo mě, proč právě v této době mi začínají chodit reklamy na zvýhodněný nákup mnoha různých výrobků z kotvičníku (čaj, tinktura, sirup, tabletky, kapsle...). Stačilo se podívat před garáž a zjistil jsem, že kotvičník už zase roste i ve "volné přírodě". Horko a déšť umožní i zapomenutým semínkům v dlažbě, aby se ukázaly světu. V létě už asi nikdo nebude kupovat to, co u nás všude roste zadarmo. Koho uvedené výrobky zajímají více, může si je vygůglovat i v originále: Бабини зъби - екстракт

Kotvičník zvaný Bábiny zuby
Kotvičník zvaný Bábiny zuby
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 15.6.2018 0:05

Vysadila jsem vaše semínka a chodila to hypnotizovat. Asi dvakrát jsem zalila, neboť je to částečně pod přesahem střechy. Asi před měsícem jsem konečně objevila rostlinky. Teď jsou velké asi jako ty vaše. Ale povím Vám, byly to nervycheeky Díkylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.6.2018 20:19

Teď by se měly rostlinky rozjet. U nás přirůstají, jako správný plevel, každý týden na dvojnásobek. Takže koncem srpna by byly bez regulace opravdu gigantické. Před garáží jsem je dnes pečlivě zreguloval Roundupem. Plody dokáží probodnout i pneumatiku.

Bábiny zuby dnes
Bábiny zuby dnes
Bylinky u cesty
Bylinky u cesty
Kotvičník 14.7.2018
Kotvičník 14.7.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.8.2018 17:44

Když už je u vás tepleji než na Balkáně, mělo by to být vidět i na kotvičníku. U nás není špatný, ale na sušení si kus utrhnu až v září. To bude mnohem větší. Snad to horko zatím spálí i poslední plevel (svlačec).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.8.2018 12:23

Ha, ha, tak rozměrů vašich kytek nedosahuje ani omylem. Je to jen pár nanicovatých šlahounků, které na podzim sklidím na sušení a posbírám semínka na další léta. Příště ho vysadím někde tam, kde i občas spadne nějaká vodasmiley Problém je v tom, že u vás je sice horko, ale také často pršísmiley U nás je jen to horkofrown Včera 43stangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.9.2018 18:59

Víc než horko potřebuje i extrémní osvětlení. Teď je ta pravá doba na sklizeň. Už moc neporoste. Doporučuji dlouhé kožené rukavice nebo nejlépe ty svářečské. Plody jsou opravdu horší než trní.

Kotvičník dnes na Balkáně
Kotvičník dnes na Balkáně
Kotvičník detail
Kotvičník detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.6.2019 19:42

Komu už letos roste kotvičník? Je velmi teplo a občas zaprší. Za nedlouho se bude hojně vyskytovat i v přírodě. Ten čerstvý má asi víc vitaminu C.

Sekaná nať kotvičníku
Sekaná nať kotvičníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 2.8.2019 9:16

Včera jsem viděl na jednom maďarském dálničním parkovišti dvacetimetrový pás mladého divoce rostoucího kotvičníku (20 x 1 m). Ještě nemá plody, pouze mnoho květů. Roste na svahu obráceném k jihu. Tenhle asi bude obsahovat kromě vitamínů i jiné výživné látky. Ale jako zdroj osiva by mohl být dobrý. Za měsíc tam bude metrák pichlavých plodů. Určitě se zabodnou do nějaké podrážky.

Divoce rostoucí kotvičník v Maďarsku
Divoce rostoucí kotvičník v Maďarsku
Dálniční parkoviště
Dálniční parkoviště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.8.2019 12:32

Ježíš, neštvěte mnecheeky To vám snad budu muset nafotit, ty mé mrzáčkywink Jako jo, žijou, rostou... ale s tímto,,bujným křovím", se to vůbec nedá srovnatindecision Už vážně nevím, co s tím?blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.9.2019 11:40

Celé léto tu bylo velmi teplo a sucho. Posledních 7 týdnů nepršelo a poslední měsíc není v noci ani rosa. Trávy i mnohé plevely hynou, ale kotvičník stále přirůstá a nasazuje nové květy a plody. Nerad bych ho sklízel vlhký po dešti a tak jsem dnes skalku před garáží vyplel. Samozřejmě ve svářečských rukavicích a starých botech. Nasuším něco na zimu.

Kotvičník před garáží v Bulharsku
Kotvičník před garáží v Bulharsku
Kotvičník na sušení
Kotvičník na sušení
Podrážky se zabodnutými plůdky
Podrážky se zabodnutými plůdky
Kotvičník v prodejně
Kotvičník v prodejně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika