Žulový kámen a plynový hořák



Mezek - (17) - 152.254 (?) 
1.8.2011 18:55, zobrazeno: 13279x

Chtěl bych pod žulovou deskou topit plynem.Našel jsem na netu např.průmyslový vařič MEVA Mega Zeus 10kW nebo Sonarema 8 kW.Je z čeho vybírat..Ale nevím, jak se bude kámen časem chovat.Hořáky jsou kruhové přibl.do 15 cm.Ohříval bych bodově, což se mi nezdá.Asi by to chtělo nějakou smičku ve tvaru OMá někdo nějaký nápad či zkušenost? Přikládám jedno foto Vařiče který mám na mysli./např./

dodatek
dodatek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Mezek - (17) - 152.254 (?), 18.8.2011 19:32

Tak že žádnou radu jsem zde nedostal.Obrátil jsem se na výrobce Meva Roudnice, a možné to je.Tak že kdo by řešil podobný problém, lze topit pod žulovou deskou plynovým hořákem.Nejdříve pozvolna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 18.8.2011 20:51

nejdříve pozvolna je důležité,...dřevem se taky topí uprostřed a kolem krajů bývá podpěra a žula chladnější, ale počítej s tím, že časem žula stejně rupne, ikdyž je v rámu... někomu za týden, někomu za 5 let.viděl jsem keramické vypalované pláty a ty nepraskají a jsou hned nahřáté, což u žuly 5 cm trvá i hodinu než se nahřeje-opatrně a né hned fofrem,3 cm trvá tak kolem 20-30 minut... s tím kulatým hořákem bych to neviděl tak tragicky, ještě mě napadá udělat pod žulou po obvodu menší oplechování, ať teplo neutíká hned kolem desky, ale ať se nahromažďuje pod deskou a tím stejnoměrněji i kolem krajů prohřívá celou desku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mezek - (17) - 152.254 (?), 19.8.2011 17:14

S tím spodním oplechováním jsi mi udělal radost.Jak jednoduché.Jen na to přijít.Je vidět, že jsi tech.typ.Dík za spolupráci.To opásání žuly, tak to je jasné.To udělám.Je to jako se špalkem na štípání dřeva. Jak není okovaný pukne.Kor když je venku.

NO a když jsme u toho debatění... jakou bys udělal vzdálenost plyn.hořák-deska? Pět CM? Nebo méně?

tak nějak si to představuju...
tak nějak si to představuju...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.8.2011 23:54

dík za pochvalu... nedovedu si představit jak vysoký a silný plamen ten hořák vykouzlí a jak jde regulovat, ale na malý-počáteční výkon bych volil asi 10 cm a při přidání volume, aby plamen byl těch 5 cm, snad to zvládne 5 cm rozdíl při regulaci... a ještě jeden borec, co má žulu dlouho a ještě nepukla, ji nejprve natírá olejem a pomalu rozehřívá, ale nevím jestli je to olejem nebo stačí jen pomalu nahřívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mezek - (17) - 152.254 (?), 27.8.2011 18:21

Ahoj, tak jsem to konečně dotáhl do konce.Jsem spokojený s výsledkem.Hořák lze citlivě štelovat, ale žula přezevšechno částečně praskla./asi 13cm/Můj názor je, že velmi záleží jak ten kámen je rostlý a uřízlý.Také jsem jej nejprve potřel olejem a velmi pozvolna nahříval.No co se dá dělat... přesto jsem spokojený...

vařič MEVA
vařič MEVA
pokus
pokus
prasklina
prasklina
plynový gril
plynový gril
uzávěr plynu
uzávěr plynu
samotný hořák
samotný hořák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 28.8.2011 7:05

vypadá to pěkně, každá žula jednou praskne, zalije se olejem a je po prasklině, pokud pukne více, vyměníš ji, je to prostě šutr a ten pracuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 28.8.2011 19:40

Je to tak jak říkáš.Nedělám si z toho hlavu ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika