Vyhnuty gril



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
10.1.2018 9:45

Jak se dívám na fotku, nejsnazší a nejrychlejší mi přijde to rozebrání, vykopání jámy, vysypání štěrkem, udusání a znovu postavení.
   Každé podhrabávání, heverování, dobetonování je jednak pracné, zatíženo rizikem, že něco praskne při zvedání a že efekt bude jen dočasný do příští zimy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 7.1.2018 14:30, zobrazeno: 9845x

Zdravím Vás.
Po cca 4 ½  letech se mi gril naklonil na levou stranu.
Přemýšlím jak je dostat do původní pozice.Napadá mě podkopání na pravé straně, ale zase mám strach aby nepraskla základní deska a nebo aby se to na mě nezesipalo.
Nemáte s tím to někdo zkušenosti?
Přiložené foto je z roku 2013 po výstavbě


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 7.1.2018 23:26

Podkopal bych rýhu z levé strany šíře tak na dílenský hever. Pak na dno rýhy položil roznášecí desku (stačí fošínka) na ni položil ten hever a zálkad přizdvihl heverem.  Po přizdvíhnutí se zřejmě vytvoří trhlina mezi základovou deskou a rostlou zeminou podzákladí - tak do ní bych natloukl (přes dřevěnou roznášecí destičku) nějaké odřezky dlažby či jiné podobné deskové mrazuvzdorné stavební materiály. Pak bych vyndal hever i fošínku a jámu zalil rozpínavým betonem = normální beton, kde k 3 dílům cementu přidáte mimo obvyklé dávky písku a vody i jeden díl sádry. Pozor, sádra urychluje tuhnutí, takže je potřeba ji přidávat až nakonec a rychle umístit na finální místo. Než betonek ztuhne a rozepne se proti spodní zemině, tak podložené oba levé rohy spodní desky krbu určitě udrží narovnanou konstrukci...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 8.1.2018 20:10

S tou sadrou si nie som moc isty, sme raz betonovali murik a mali sme nejake zostavajuce vrecko sadry 1-2, supli sme ju do miesacky k cementu, vymurovali a do po dvoch rokoch sa murik zacal rozpadat, sa uplne vydrolil. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 9.1.2018 19:29

Děkuji za radu.Pokusím se to dobře zvážit a v případě zvolím variantu zvednutí a podložení.
Nejlepší varianta by byla použít hever na podepření obou levých rohu, zvednout do váhy a zasypat i s heverem.Nejsem si jist jestli časem hever nezrezne a nepovolí.
Podkopání mi připadá stabilnější co se týče rozložení váhy na celé dosedací ploše.
Do teplého počasí a aktualizace mám ještě čas.

Dám info.
Za každý další nápad budu vděčný.
Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 10.1.2018 0:37

Pokud chcete obětovat hevery dva, tak počítám, že to budou takové ty nůžkové, co jsou jich plné bazary a co byly dodávány do povinné výbavy Favoritů a starších Škodovek. Tož místo obsypávání zvolte obetonování. Železo uvnitř betonu se chová jako výztuž a nerezne, dokud k němu beton nepouští dešťovou vodu.

Taky můžete postupně takto podbetonovat všechny 4 rohy a pokud pod heverem bude betonový bloček výšky cca 60 cm, tek při zdvihu cca 20 cm bude základ do hloubky cca 0,8 m což je pro danou důležitost stavby v podstatě hloubka nezámrzná.

K příspěvku co byl pro vulgaritu odkloněn cen7urou asi jen to podstatné. Ano, rozebrat a znovupostavit nad solidním fundamentem je řešení technologicky čisté, ale je otázkou, jestli pevnosti použitého lepidla u stavebnice umožňují rozebrání stavby bez jejího poškození tak, aby díly byly nejen opakovaně použitelné, ale taky bez estetických závad.

SfK.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 10.1.2018 7:28

Neblaznete s heverem. Az ten zpackany gril na nekoho spadne tak vas zavrou.

Rozeberte to, udelejte betonovy zaklad do nezamrzne hloubky a znova postavte. Druha moznost je vyvrtat plotovym vrtakem opet do nezamrzne 4 diry vylit betonem s oceli a na to vybetonovat desku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.190 (?), 10.1.2018 8:09

Některé stavby nepotřebují podklad do nezámrzné hloubky.Ted ˇještě k tomu, když to zhotovitel vezme vážně a přečte si, že u nich je nezámrzná 120cm.Kdyby tazatel udělal alespoň 35cm podklad např drť16/32 udusal, tak by měl krb dneska rovný.To jde i dodatečně a nemusel by tam obětovat hevery.Jen on ví nejlépe jak obtížné by bylo krb rozebrat, čím ho lepil.A jestli to má na někoho spadnout, tedy při sebemenším naklonění se rozsypat, tak to moc držet asi nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 10.1.2018 9:13

To ze se naklonil svedci o nestabilnim podlozi. Cim vic se naklani tim vetsi silou na to podlozi pusobi. A cim vic pusobi tim vic se bude naklanet a naopak az spadne. Je to zrejme nejaka stavebnice z betonovych dilcu, ty se skladaji nasucho, nebo jen podmazavaji. Rozebral bych to co nejdriv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.1.2018 9:45

Jak se dívám na fotku, nejsnazší a nejrychlejší mi přijde to rozebrání, vykopání jámy, vysypání štěrkem, udusání a znovu postavení.
   Každé podhrabávání, heverování, dobetonování je jednak pracné, zatíženo rizikem, že něco praskne při zvedání a že efekt bude jen dočasný do příští zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 10.1.2018 11:28

Předpokládám budou některé díly v topeništi nebo první díly komína žárem popraskané. Nerozebíral bych to. Hranolek nebo 2 na propadlé straně, 2 trubky, přizvednout, podsypat. Tak bysem na to šel já...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika