Uzení makrel



host - 181.116 (?)
12.8.2019 22:03

Tolstolobika jsem udil jednou, solil jsem ho 4 dny a byl výborný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 105.132 (?), 5.9.2014 16:47

Je to cenove dostupna ryba. V amerike bola zavlecena z Ciny a mnozi sa do velkych poctov. Je ich tolko ze vytlacaju povodne druhy a ohrozuju ludi na clnoch a kupajucich sa, ked vyskakuju z vody. U nas kupite vylovenych z riek z ameriky.

Z hladiska kuchyne vraj moc hodnotna nie je kvoli mnozstvu kosti a tak ani v amerike ich moc nelovia. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 5.9.2014 19:06

Po vyuzení je potřeba dát tolstolobika vychladit a konzumovat studený. Ztuhlý tuk má tak vlastnosti uzeného špeku a je poživatelný. Za tepla je to pocitově houska namočená v oleji, všude se ten tuk matlá a andá se to umýt, spláchnout pívem,... Jo, protože tuk dobře váže vůně, musí být ryba z čistého prostředí a pro uzení je náročnější na výběr dřeva více než jiná, libová masa. Česnek, jalovec a jiné osvědčené aromatické láky k nakládání špatnou rybu neopraví, ale z průměrné udělá neco, co se dá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.116 (?), 12.8.2019 22:03

Tolstolobika jsem udil jednou, solil jsem ho 4 dny a byl výborný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.219 (?), 22.1.2014 20:23

Jednou, dvakrát ročně s kamarády vyrážíme na lov ryb s tím že úlovek je prioritně určen k vyuzení. Pokud není zájem ryb, nebo výsledek lovu uspokojivý, běžně přistupujem k tomu, že se úlovek střádá několik několik dní a dříve ulovené rybky se ukládají v mrazáku. Před uzením se rozmrazí, opláchnou a stejně jako ty čerstvé nakládají do láku.   Uvedený postup má proti Vámi zmíněným makrelámvýhodu v naprosté kontrole toho, co se s rybama od jejich ulovení až po zavěšení do udírny dělo.    Osobně, byť mám uzenou makrelu rád, ze zmražených bych do toho nešel, stav žaber a zbytky ledviny na páteři nebývají po rozmražení koupených ryb ve stavu kdy bych měl na takový jídlo chuť.

Zásobení našeho trhu čerstvýma rybama se hodně zlepšilo, u nás dávám palec nahoru yes Kauflandu kde jsou celoročně k dostání různé druhy a to i mořských včetně makrel, na trhu je několik firem které dodají na objednávku čerstvé ryby až na místo určení dle objednávky, samozřejmě to něco stojí. Stačí zadat - Čerstvé ryby.

Pro určení stavu - čerstvosti ryby je rozhodující rybí oko, stav kůže, pokud zákazník k rybě může, stav žaber a zbytky ledviny na páteři, Hodně napoví i nos.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.219 (?), 22.1.2014 20:32

S tolstolobikem souhlasím, dobře vyuzený -luxus. Stejně jako větší kapři.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 3.2.2022 13:44

Vyudíte i mraženou makrelu a nerozpadne se, ovšem při posledním uzení jsem už ani nekonzumoval protože rybina byla hodně cítit... Ono záleží na co narazíte a chlazené makrely také nemám kde koupit. Když ji přejedu z každé strany pár minut na grilu je chutově lepší než když ji udím tři hodiny v udírně mezi 80 a 90 stupni. Při grilování tuk lépe vykape, udělá se pěkná kurčička a rybina je méně znát... Kromě soly používám jako koření česnek a nebo rozmarýn. Je lepší odstranit žábra a nebo rovnou celou hlavu, protože tyto části chuti rozhodně nic nepřidají... Přiznám se že kombinace rybího odéru a kouře z udírny mne nijak neoslovila... Ale u přípravy čerstvých ryb je to o něčem jiném. To ale neznamená, že i čerstvě zabitá ryba nemůže být hodně cítit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika