Udírna kouřovod



host - 170.185 (?) 
25.7.2009 0:41, zobrazeno: 14310x
Lze jako přívodní tunel od topeniště k udírně použít plechovou kamnovou rouru o průměru 15 cm položenou do země a zahrabat ji zeminou? Popřípadě ještě obsypat betonem pro zvýšení životnosti, respektive až roura vyrezaví, zůstane jako kouřovod betonový skelet.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 246.86 (?), 25.7.2009 7:58

Průměr by měl stačit (záleží také, jak bude kouřovod dlouhý).  Po zalití betonem by to mělo i docela dlouho vydržet, jen by to chtělo možná chtělo nějakou izolaci kvůli tepelným ztrátám. Hlavně se s tím moc netrapte, pokud nechcete utratit majlant, tak se při stavbě udírny prostě hodně improvizuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.67 (?), 25.7.2009 10:05
Tak to mi přijde, nic ve zlém, jako dobrý vtip, izolovat kouřovod udírny kvůli ztrátám tepla. Naopak, pokud je kouřovod zakopán, je nutné zvětšit jeho délku, protože v zemi se právě nechladí tak dobře jako na vzduchu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 25.7.2009 10:06
Předchozí příspěvek jsem psal já, zapomněl jsem se přihlásit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.185 (?), 25.7.2009 13:46
Jj. přesně tak. Abych si parkrát do roka "očoudil buřta" nemá smysl, abych stavěl garsonku. Udírna bude dřevěná a využiji svahu pozemku. Kouřovod předpokládám cca 2 - 2,5 m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika