Trvanlivost a uchování vepřových střev



host - 6.16 (?) 
20.2.2013 20:06, zobrazeno: 18048x

Zdravím, všechny,Chtěl bych zkusit poprvé udělat dom.klbásy sháněl jsem střívka v řeznictví a všude na mě koukaj, jak kdybych spad z višně a posílaj mě na jatka 30km daleko, tak asi budu muset objednat střívko z internetu, jde o to že bych chtěl zkusit udělat na poprvé jen cca 3kg klobás na zkoužku, Tak se chci zeptat když už dám 200kč za 50metrů střívka a 150kč za poštovné, a použiji třba jen na 3kg např.5metrů střeva, dá se nějak dlouho uchovat a použít déle?zmrazit, naložit... chci to moc zkusit, ale přeci jenom dát 350kč za 5metrů co využiju a zbytek vyhodit, by mi klobásy doooost až nereálně prodražilo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 32.170 (?), 20.2.2013 20:09

Zasypat solí a uložit do mrazáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 20.2.2013 22:22

Když nám zůstali ze zabíjačky střívka tak je mamka nasolila a dala do sklenice ze zašroubovacím uzávěrem a vím že vydržely dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 21.2.2013 9:38

Střeva bych do mrazáku nedával. Nezkoušel jsem to, ale prý se po rozmražení víc trhají. Úplně stačí střeva nasolit tak, aby v nich zůstala i nerozpuštěná sůl, hermeticky uzavřít a uschovat na dně chladničky.  Bez problémů vydrží i několik let. Koupená střeva jsou již nasolená, přesto k nim před uskladněním ještě sůl přisypu.
   Trochu nechápu reakce řezníka. Stává se mi, že v řeznictví zrovna střeva nemají, ale nikdy nemají problém je do 2 dnů zajistit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 233.157 (?), 21.2.2013 9:56

Jen menší podotázka a odkud budete kupovat maso, také po internetu? Řeznictví, kde nejsou schopni zajistit střeva to není řeznictví... Ale to je jen můj osobní názor. Uchovat se dají, záleží na jejich kvalitě, ale dva roky vydrží pokud budou dobře nasolená úplně v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.16 (?), 21.2.2013 16:00

Tak všem díky za odpovědi :) Potěšili jste mě, že se to dá uschovat, bohužel no, maso tady mají všude, ale střívka nikde :(včera jsem se ptal v dalším řeznictví, kde jsme si říkal že když ani tady né tak už nevim a zase neuspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.2.2013 17:52

Možná to probíhá příliš rychle: "Máte střeva?" "Nemáme!" A odchod. Zkuste se zeptat, jestli byste si je nemohli objednat. Nedávno jsem viděl střeva v Kauflandu, trvale je nabízejí v Makru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika