Stavba udírny s grilem svépomocí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?)
28.1.2016 15:41
Jirko, asi bych udělal zrcadlo i se sopoucem, napojení sopouchu do komínu bych řešil normálně kolenem průměru 200mm, pokud možno třeba pod úhlem 45 nebo 60 stupňů. Komín výšky 4 m je slušný. Podle mě to bude fungovat dobře a pokud při zatopení trošku blafne dopředu kouř, tak to snad tolik vadit nebude (přeci jenom je krb venku, že...). M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
host - 3.250 (?), 4.9.2012 0:38

zdravím

chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možné přidat více fotek a nějáké rozměry

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.100 (?), 5.9.2012 20:56

Ahoj určitě doplním ale dejte mi čas.Je to má první stavba, v životě jsem nestloukl ani psí boudu takže je to spíš vše od oka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 6.9.2012 12:45

Dobrý den, také vkládám náš krb. Splňuje vše co jsem chtěli. Vyšel nás levně, cihly jsme měli za 15 kč jednu, komín z plechu jsme udělali doma, rošt nás stál 500 a betonové desky jsme udělali ze zbytků od známých. Nejdražší na tom byly asi ty lícové obklady :-) bohužel je neprodávali po jedné, ale po celých krabicích, takže nám toho hodně doma zbylo. Betonová základní deska je hluboká 80 cm.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 23.12.2012 16:05

Přidávám fotku domácích klobás z letošního uzení, povedly se jako vždy :) a hlavně - což sem patří - udírna "pracuje" tak jak má. Udičům zdar, ať máte mso a klobásy podle svého gusta!
Klidné a pohodové svátky přeje Martin


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.24 (?), 17.3.2014 22:23

dobrý den,

chci se zeptat jakou maltou jste zdili šamotové cihly v ohništi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 18.3.2014 14:48

V podstatě normální zdící maltou, někde v tomto vlákně jsem uváděl i přímo o jaký typ šlo. Byla z polské Castoramy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.26 (?), 28.1.2016 7:21

Zdravím Vás pánové, plánuju stavbu krbu v zahradním zděném altánu. S ohledem na to, že součástí stavby bude i udírna a pec, tak uvažuju o komínu s vlastním základem hned za krbem prům. 30cm a napojení všech zdrojů do jednoho komína. Nevím jestli si tím nezadělám na problémy, když klasický otevřený krb nebude mít stavbu komína přímo nad sebou. Plánuju, že v krbu udělám zrcadlo, ale nejsem si jistý jestli dělat odrazovou plochu nad zrcadlem pro točení kouře? Dále jak vysoko na topeništěm udělat ústí do komína? Pec a udírnu předpokládám vyústit až nad ústím krbového ústí. Komín bude od základu vysoký cca 3,5-4 m. Učinná výška se tedy bude zkracovat podle toho kde bude ústit topeniště do komína? Také rozmýšlím jak nejlépe řešit přívod vzduchu pro spalování. Na foto je orientační skica, ale bude to asi o trochu větší Děkuju za případné rady a grilování zdar :-). Jirka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 28.1.2016 15:41
Jirko, asi bych udělal zrcadlo i se sopoucem, napojení sopouchu do komínu bych řešil normálně kolenem průměru 200mm, pokud možno třeba pod úhlem 45 nebo 60 stupňů. Komín výšky 4 m je slušný. Podle mě to bude fungovat dobře a pokud při zatopení trošku blafne dopředu kouř, tak to snad tolik vadit nebude (přeci jenom je krb venku, že...). M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.139 (?), 11.2.2016 22:48

Díky Martine, krb bude v uzavřeném prostoru, proto nechci nechat nic náhodě. Děkuju za rady, každá se hodí. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 11.2.2016 23:42

Pokud má být altán uzavřený nebo polouzavřený, bylo by vhodné, aby odtahová štěrbina se nacházela hned za přední římsou jak je to obvyklé u moderních interiérových krbů u nichž se počítá s tím, že budou provozovány jako otevřené. Tedy zrcadlo by mělo plynule přejít v odraznou plochu směřující kouř do odtahové štěrbiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika