Stavba udírny s grilem svépomocí



host - 165.212 (?)
27.9.2011 20:57

Děkuji za rady postřehy. Hlavně za tu stránku. Tady jsem se "zamiloval do roštu, který vyřadil mé "kulatinky" ze hry, tím se vyřešila i rada ohledné vzduchu pod topeništěm. A je tam i supr popsán jako na komín :). "Sopouch" chápu jako to co mám jako vrstvu 6 - defakto je to "predkomin" a velikosti pudorysu topeniště. A délka komína je ještě ve hvězdách :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.9.2011 10:16

Máš to pěkný, musím uznat. Ten teploměr máš zasunut v nějaké zazděné trubičce, nebo jak jsi ho tam dával. Stačí nějaký obyčejny do 120 °C nebo je lepší koupit do více teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 24.9.2011 11:44

Díky za pochvalu. Teploměr je zastrčen přes vyvrtanou díru přes cihlu, vpodstatě bez vůle (vrtáno průměrem 8mm, tyčinka od teploměru má stejný průměr). Když roztápím udírnu, tak teploměr povytáhnu, když vložím maso, tak zasunu zpět a topím na 80°C. Takže mě bohatě stačí teploměr do 120°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.59 (?), 26.9.2011 14:03
Moc pěkný.Je vidět racionální přístup bez megalomanských sklonů ve velmi precizním provedení. Dá se vygooglovat zbytek fotek event. výkres? Moc děkuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 26.9.2011 20:09

Díky za pochvalu, fotky zatím na netu nemám, ještě jsem se to bohužel nenaučil . Výkres jsem žádný neměl, vycházel jsem ze základního rozměru cihel. Jen doporučuji používat sudé čísla počtu cihel na pohledovou stranu (já použil základní rozměr stavby 7,5 cihly x 2,5 cihly a potom jsem s tím bojoval...). Kdyby Vás zajímal nějaký detail, tak rád fotku pošlu, nebo zveřejním. 
Posílám detail "zrcadla" krbu, dlouho jsem špekuloval jak na to, až jsem zvolil toto řešení... Na fotkách je vidět propojení kouřovodu s udírny do sopouchu a detaily uložení šamotek.
S pozdravem
Martin









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.250 (?), 27.9.2011 1:56
Díky, zítra jdeme betonovat základ, tak se rada se sudým počtem cihel na pohledové straně hodí, fotky taky super. Možná by se šikla ještě rada k rozměrům udírny a krbu, aby nebyl problém s pořízením roštů a také foto vnitřních detailů udírny. Jaký byl použit rozměr cihel, průměr trubky do a z udírny? Ještě také spekuluji o osazením ohniště pro udírnu a ohniště s popelníkem pro gril nad sebou. S tím, že by v krbu byl rošt. Přijde mně to jako dost velká komplikace. Event uvažuji jenom jedno ohniště s popelníkem pro gril i udírnu společně. Co Vás vedlo k provedení krbu bez dalšího topeniště? Kde doporučujete koupit dvířka, klapku, rošty,....? Děkuju. Luděk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.212 (?), 27.9.2011 11:38
Dobrý den, přátelé. Mám v plánu postavit krb bez udírny, plánek jsem z hlavy hodil na papír, pak do PC a od vám bych pořeboval nějakou kritiku a rady. Vše to chci postavit klasickými/oranžovými cihlami, jen spodek topeniště bude ze šamotových desek. Rozměry a vše podstatné je na obrázku, tak prosím kritizujte (kritika = možnost to udělat líp). Jen detail - základ 90x60cm je hotový, takže s mírama se moc hýbat nedá :) Díky Jirka.
Nákres krbu
Nákres krbu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 27.9.2011 11:50

Doporučoval bych udělat odvod spalin podle literatůry, ať vám to nekouří před gril, ale do komínu, viz koukni tady, je tam nákres cesty na spaliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 27.9.2011 12:09

do topeniště bych dal litinový rošt na nožkách nebo cihly na volno a spodní hrany bych zbrousil, aby fungovaly jako rozvod vzduchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 27.9.2011 16:38

Jak je vidět Jirko, tak s grafikou sis pohrál. Jen jsem nepochopil, kde bude umístěna (ve vrstvě 2) mramorová deska a síto na douzování. Nebo toto bude umístěno nad ohništěm krbu? 
Obávám se, že krb Ti bude kouřit, jelikož chybí prostor mezi ohništěm a komínem (tzv. sopouch). Ale pokud krb nemáš v uzavřené pergole, tak to Ti to možná nebude vadit. Ano kouří (byť trošku) každý zahradní krb, protože málokdo staví osmi metrové komíny pro lepší tah .
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.212 (?), 27.9.2011 20:57

Děkuji za rady postřehy. Hlavně za tu stránku. Tady jsem se "zamiloval do roštu, který vyřadil mé "kulatinky" ze hry, tím se vyřešila i rada ohledné vzduchu pod topeništěm. A je tam i supr popsán jako na komín :). "Sopouch" chápu jako to co mám jako vrstvu 6 - defakto je to "predkomin" a velikosti pudorysu topeniště. A délka komína je ještě ve hvězdách :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika