Stavba udírny s grilem svépomocí



Mezek - (17) - 152.254 (?)
27.8.2011 18:51

Souhlas ty hmoždinky.Hlavně s citem dotahovat šrouby.Spíše nechat volné...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 19.8.2011 20:40
Zdeňku Zdeňku, ty mi dáváš. Udělám to tedy jinak. Zrcadlo z ytongu obkládat šamotkama nebudu, ale jen ho natřu tím Rudomalem co mi zbyl. Pak jsem si říkal, že ty boční šamotky bych připevnil vždy dvěma šroubama. Co ty na to? nepopraská to? A ještě jedna otázka. Krb jsem postavil ze 100 let starých cihel. Co kdybych šamot do topeniště vůbec nedával, vydrží ty cihly nebo žárem popraskají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.8.2011 23:44

jestli chceš vyložit šamotem krb z cihel, doporučuje se udělat mezi cihlama a šamotem malá mezírka, mají jinou roztažnost, při zdění vsunout karton a pak ho vytáhnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 20.8.2011 0:07

Rudokit jsem nesehnal, tak jsem koupil kamnářský tmel, možná by vlepené šamoty držely s tímhle, tmelem je slepit k sobě, popřípadě zezadu zalepit šrouby a ty zalepit do ytongu, podepřít,vyspárovat a pak teplem nechat vytvrdit, já s tím dospárovával cihly, pak pod nima zatopil a lepidlo ztvrdlo a roztavilo na takový skelný tvrdý beton

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.183 (?), 3.9.2011 9:10

dalo by sa ku grilu a udiarni prirobit aj pec na picu v altanku ak mate dake foto alebo nakres dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 20.8.2011 13:41

Pokud jsou ty cihly jak se říká dvakrát pálené, určitě vydrží.Mezi šamot.plátky ať je malá mezera na dilataci.Ohledně těch šroubů to stačí jeden... V tom neumím spolehlivě poradit.To říkám upřímě Nebudu tu machrovat když s tímto nemám zkušenost.Zkus kamnáře či krbaře... ahoj kéž se zadaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 20.8.2011 15:09

Iguka, ještě mě napadá... jdou koupit mosazné hmoždinky, provrtat šamotky a zapravit hmoždinky do červené cihly, udělat řadu s lepidlem, přišroubovat na červenou cihlu, vyspárovat a další řadu nebo nechej jen červené cihly a uvidíš, co to dělá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef.pilát - (1) - 183.110 (?), 25.8.2011 19:34
Dobrý den chataři a zahradníci, potřebuji radu, mám na zahradě hromadu žulových a pískovcových kamenů a potřebuji návod na stavbu zahradního krbu s grilem, předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 28.8.2011 6:59

dovoluji si dát odkaz bez souhlasu majitele, ale už ho sám dával a je z čeho čerpat, jinak pěkné stránky a inspiraci naleznete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mezek - (17) - 152.254 (?), 27.8.2011 18:51

Souhlas ty hmoždinky.Hlavně s citem dotahovat šrouby.Spíše nechat volné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 22.9.2011 15:29

Přátelé,
jako zakladatel tohoto vlákna můžu konstatovat, že i díky němu jsem načerpal dostatek informací a odvahy, realizovat vlastní stavbu . Stavbu jsem v létě dokončil, z jejího průběhu mám spousty fotek, pokusím se je umístit někde na internet (v tomto jsem naprostý laik, tak budu zkoušet...), fotil jsem hlavně detaily jednotlivých postupů. 
Gril i udírnu jsem s rodinkou řádně odzkoušel a musím konstatovat, že vše funguje na jedničku. Dodělat musím ještě stříšku (něco si přece musím nechat na příští rok...) a pověsit lopatku, hráblo a smetáček. 
Přikládám pár fotek, pokusím se zbytek šoupnout na internrt.
Martin









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika