Stavba udírny s grilem svépomocí



host - 183.242 (?)
24.5.2010 22:23

No, dřeva v udírně se moji chlapi bojí. Proto mě neprošla dřevěná. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 183.242 (?), 24.5.2010 22:23

No, dřeva v udírně se moji chlapi bojí. Proto mě neprošla dřevěná. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.5.2010 7:51

Já myslím, že je to vcelku jedno, omírnout či neomítnout. Tepelná kapacita zdiva bude tak jako tak velká. Teoreticky neomítnuté, vyspárované cihly budou mít větší povrch, tak by se mohly dříve prohřát. Vodní sklo přidat můžete, ale nepovažuji to za nutné. Teploty v udírně nejsou nijak závratné a vnitřní povrch udírny se beztak brzy pokryje vrstvou dehtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 25.5.2010 8:46

Děkuji. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JirkaJ - (2) - 3.210 (?), 22.7.2010 10:40

Martine, úplně stačí obyčejná cementová malta v poměru 1:1. Před pár týdny jsem dokončil svůj krb a vše je naprosto v pořádku. Hodně štěstí, Jirka

můj_krb
můj_krb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 15.9.2010 19:00

Rozhodl jsem se taky postavit krb s udírnou. Po přečtení hodně diskuzí a procházení obrázků krbu jsem vybral takovou soustavu, která se mi líbila, nebude drahá na provedení a zvládnu ji sám. Dávám dva obrázky, jak to bude vypadat. Udělal jsem ale několik změn. Topeniště do udírny nebude zepředu, ale z boku ve svahu, kde bude kameninová roura o průměru 15 cm a komín bude samostatný, ne propojen do krbu, jak u předchozí stavby. Také celé topeniště krbu vyzdím šamotem.

    Začal jsem kopat základy nové stavby, už to mám do hloubky 50 cm, což si myslím, že by mohlo stačit. Potřeboval bych ale poradit, jak umístit kouřovod. Mám dvě varianty. Buď rouru protáhnout až nad základní desku asi o 10 cm aby byla výš (viz obrázek), nebo ji jen prostrčit základem a v části udírny udělat nižší podlahu udírmy, aby byl kouřovod výš než podlaha. Co myslíte.?








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 16.9.2010 8:46

Já mám rouru protaženou do úrovně základní desky a nad tímto otvorem mám zavěšený plech částečně tvarovaný do středu jedné stěny plechu, který mi slouži jako lapač jisker a zároveň na odvod zkápnutého tuku do nádoby.  Kouř obtéká tento plech po okrajich asi 4 cm okolo stěn a krásně se rozptýlí po udírně. Ještě dodávám že mám udírnu "kombinovanou". Topeniště ze šamotek asi 1,3 m od udírny, na základní desce 3 šáry šamotek, betonový věnec a na něm dřevěná bedna z 3 cm falcovaných prken. Regulace kouře je řešena dřevěným víkem, které je asi o 5 cm větší než bedna a posouvánímtohoto víka "kolem své osy" vznikají v rohách udírny volné trojúhelníky na únik kouře. Podle potřeby větší či menší. Tuto jednoduchou udírnu mi doporučil jeden starý řezník a musím po několika letech používání přiznat, že jsem s udírnou velice spokojen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 40.193 (?), 16.9.2010 11:41

Nemůžeš mi udírnu nafotit? Zajímalo by mě, jak tam máš řešen ten plech nad kouřovodem a i topeniště by mě zajímalo, nevím jak ho udělat velký. Já budu řešit regulaci kouře z udírny kouřovou klapkou a dvířka do topeniště chci s regulací vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 40.193 (?), 20.9.2010 9:21
čekám na Jezevce, až se mi ozve. Ještě bych se zeptal, jestli nevadí na kouřovod ta kanalizační betonová roura, která je ale ovšem poglazurovaná. Snad to vadit nebude.
jsou to takové roury
jsou to takové roury
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 21.9.2010 9:48

Omlouvám se že to trvá déle, pokusím se dnes udírnu nafotit, jestli se dostanu na zahradu. Betonová roura by vadit neměla. Nejsem odborník na materiál, ale z fotky mi ty roury připadají jako glazovaná kamenina a zde bych si nebyl jistý, zda vydrží teplotu u topeniště. To se však dá vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 21.9.2010 20:42

mám právě tu glazurovanou kameninu a taky si nejsem jist, jestli ji můžu použít. Jde mi o to, jestli se při topení v kouřovodu nemůže vypařovat nebo rozpouštět a být tak potravinářsky závadná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika