Stavba udírny s grilem svépomocí



petulkapb - (4) - 129.164 (?)
14.1.2009 22:04

Martine, ihned jak najdu moje primitivní nákresy krbu s udírnou, tak vám ty rozměry pošlu, hlavně jsem vycházel z velikosti grilovacího roštu a šamotových cihel, abych je musel řezat co nejméně, ale i tak jich bylo dost. Měl jsem totiž několik typů a rozměrů těchto cihel, takže jsem to musel různě kombinovat, ale musím přiznat, že jsem laik, tak jsem si musel každou řadu samozřejmě nejdřív "zkusit" jak se říká "na sucho". Celý krb je totiž postaven jako dvouplášťový, se vzduchovou mezerou, měl jsem strach, aby mě působením tepla nepopraskal. Martine, jestli můžu prosit, pošlete mě na vás kontakt (email, ICQ, Skype), pro snazší komunikaci o detailech, kontakt na mě je na mých stránkách (viz. můj předešlý příspěvek).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 97.44 (?), 20.10.2008 19:09, zobrazeno: 1293174x

Dobrý den,

snažím se na internetu najít postup (plánek) na výstavbu udírny svépomocí. Našel jsem jeden zajímavý odkaz (výstavba udírny krok za krokem - fotodokumentace), ale není to podle mých představ (velká stavba u opěrné zdi). Mnou zamýšlený krb by měl mít dvě ohniště, zvlášť pro udírnu a gril a nad topeništěm udírny žulovou desku. Stavební materiál bych použil lícové cihly a udírna bude umístěna volně na pozemku (bez pergoly, případně stěny).

Pokud někdo máte doporučení a nápad, jak na to, podělte se prosím se mnou.

Děkuji. Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.10.2008 18:08

Ono je to těžké :-)), vy již máte celkem přesnou představu, těžko na ni roubovat vlastní zkušenost, pokud budu prafarázovat známé přísloví o vejci a slepici, pak je patrné, že slepice je již na světě a vy byste si přitom rád prohlédl vejce, ze kterého se vyklubala.

Nicméně jedna z mála technických poznámek. Nejsem si jist, zda lícové cihly (třebaže jsou pálené do alelúja) jsou optimálním stavebním materiálem...

Osobně bych šel na jistotu a ohniště bych zdil ze šamotek a šamotovou maltou, vlastní komín z komínových cihel. VLastní krb je vhodné vyzdít (plášť) z kamene, lépe z komínových a mrazuvzdorných cihel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petulkapb - (4) - 129.164 (?), 7.1.2009 21:57

Také jsem stavěl krb s udírnou, celé to je postavené pod pergolou, krb funguje absolutně bez problémů jak při grilování na roštu, tak pečení sejkor (bramboráků) na litinovém plátu. U udírny jsem zatím zkoušel jak bude táhnout, ještě mi zbývá do ní udělat závěsný otáčecí mechanismus. Celý krb je postaven ze šamotových cihel. Průběh dosavadní stavby mám na webu. Případné detaily mohu zaslat na vyžádání.

Udírna s grilem - čelní pohled
Udírna s grilem - čelní pohled
Udírna s grilem
Udírna s grilem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 8.1.2009 10:02

Moc pěkné fotky. Musím říct, že jste mě inspiroval osazením ohniště pro udírnu a gril nad sebou. Tím se ušetří dost místa, které by bylo potřeba pro ohniště udírny. A grilování na žulové desce máte vyřešeno litinovou plotnou v grilu.
Na jaře začnu stavět a budu ctít Vaši koncepci.
Děkuji za příspěvek.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 14.1.2009 15:22

Pane Balatka, 
už v předchozím příspěvku jsem Vám udírnu s grilem vychválil. Právě si obdobnou konstrukci překresluji na papír a poprosil bych, jestli mi můžete říct rozměry - půdorys stavby. 
Stavbu grilu budu osazovat do již hotové pergoly a jsem limitován rozměry mezi stojinami pergoly, které činí 1,6 metru.
Děkuji za informace
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petulkapb - (4) - 129.164 (?), 14.1.2009 22:04

Martine, ihned jak najdu moje primitivní nákresy krbu s udírnou, tak vám ty rozměry pošlu, hlavně jsem vycházel z velikosti grilovacího roštu a šamotových cihel, abych je musel řezat co nejméně, ale i tak jich bylo dost. Měl jsem totiž několik typů a rozměrů těchto cihel, takže jsem to musel různě kombinovat, ale musím přiznat, že jsem laik, tak jsem si musel každou řadu samozřejmě nejdřív "zkusit" jak se říká "na sucho". Celý krb je totiž postaven jako dvouplášťový, se vzduchovou mezerou, měl jsem strach, aby mě působením tepla nepopraskal. Martine, jestli můžu prosit, pošlete mě na vás kontakt (email, ICQ, Skype), pro snazší komunikaci o detailech, kontakt na mě je na mých stránkách (viz. můj předešlý příspěvek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.73 (?), 21.1.2009 9:22

Nádhera, přesně něco takového plánuji, poprosím na jaře o případné rady(za slivovici)-Slávek z Valašska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
charlie - (2) - 146.18 (?), 26.1.2009 8:48

ahoj zdravím všechny kutily a zvlaště Pétu B. ma moc pěkně udělane stranky a taky samotnou stavbu krbu i altanu moc pěkne.Rad přispěji svou stavbou krbu s udírnou snad pomužu troškou inspirace všem co hledaj a pátraj o radu jako kdysi jaaaaaaa.Koukněte na moji stranku www.krby.707.cz   snad se bude líbit.

po práci přichází odměna
po práci přichází odměna
krb
krb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 26.1.2009 19:23

Charli, tak to je paráda!
Krásná stavba (super a precizně řešené detaily...) a na Vašich stránkách pěkně zdokumentovaný průběh výstavby. Určitě si z toho každý budoucí stavitel (včetně mě) něco vezme. 
Uzené ať chutná...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
charlie - (2) - 146.18 (?), 8.2.2009 8:54

Marťo, díky za pochvalu,  potěšííí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika