Plnicka klobas



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 250.122 (?) 
3.11.2016 17:16, zobrazeno: 48347x

Prosim vas prozradte cim plnite klobasy. Snekove plnicky jako nastavce na mlynek na maso se neosvedcily a plnicka pres 3000 je pro mne nerealna na mych 6 kilo klobas za rok.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 3.11.2016 17:23

normálne mlynčekom na mäso. akurát vyhodím nôž a šajbu a dám tam nastavec na klobásy doma robený...  kruh z plechu s priemierom ako šajba, v strede je diera a ide z toho asi 20cm dlhá rúrka v tvare kužeľa... mám to viac ako 30 rokov, už starí rodičia to tak robili... na 15 kg klobás ročne úplne dostačujúce... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 3.11.2016 18:08

pokud si najdete stranky našich nejmenovanych velkoobchodu pro řezniky najde te tam od nejlevnější s plastikovym valcem pistem hřeben s pastorkem a klikou obsach 3 litry   přes nerezove s převodovkou stači si vybrat a je to o něčem jinem než řešit mlynek dělam z 30 až 50 kil a mam 3litrovou s převidovko a dobry děda mival litinovou a ty stary z prvni republiky se prodavaj za 15000,-  dělal s tim 50 let   budou vanoce udělejte si radost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 3.11.2016 17:59

V domácích potřebách nebo v nožířstvích se dá koupit nástavec na plnění klobás pro klasické ruční mlýnky - dá se šnek bez nože a šajby.  Existují dva typy nástavců, jeden typ má tři různé průměry, druhý jen jeden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 3.11.2016 18:25

tak jsem koukal na Rakovnik  maji ji za 2495,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 3.11.2016 18:31

ja som zase pozeral na nadstavec na mlynček, o ktorom som písal a ktorý bolo treba kedysi urobiť. majú ho za približne 2e :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.11.2016 22:43

Snekove plnicky jako nastavce na mlynek na maso se neosvedcily

Co se Vám na nástavci na mlýnek neosvědčilo? Já ho používám 30 let bez problémů. Před tím jsem si půjčoval plničku, co vypadala jak zpřevodovaná injekční stříkačka.  Ta byla lepší, ale kvůli několika kg ročně ji pořizovat nehodlám. Jedinou nevýhodou nástavce na mlýnek je potřeba pomocníka při plnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 4.11.2016 5:55

je to každého rozhodnuti já si nebudu pořizovat roubovací kleště a elektrickou naražku ale mam ručni z převodovkou na generace paradni prace s tim mlynkem je to všude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 4.11.2016 9:28

Nelibi se mi, ze maso se rozemila mezi snekem a stenama. Ja chci klobasy s vetsimi kusy, ne rozemlete na fas. A delal to mlynek z lidlu, robot eta maxipasta a ted mam novy mechanicky mlynek Porkert č.22 a ten to dela taky.

Nejakou plnicku asi za 1400 jsem nasel v SM kraji, tam nerad nakupuju, zvlast kdyz na netu nemaji zadne hodnoceni. Pak jsem nasel hlinikovou, ale me se do hliniku moc nechce. Me by se libilo neco jako na obrazku, ale jak rika colombo tak za 20 dolaru (s nadsazkou) Kdyz to nepujde jinak, tak tu ctyrku za to budu muset dat


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 7.11.2016 14:37

Já jsem plnil také strojem s nástavcem. Také mi vadilo, že se maso dále ještě v tom strojku (šajba nože jsou vyndané). Proto jsem koupil narážku 5l vertikální od Herolda, tehdy byla o něco lepší cena, ale ne o moc. Je to úplně jiná práce a výsledky. Jsem ve věku, kdy si říkám, že by po mě potomci měli zdědit kvalitní věci. Mým používáním se nijak nezničí. Protože kromě klobás děláme take "liptovské droby" z ovčích střev, tak jsem ještě udělal jednu tenkou hubici na jejich plnění. Menželka se už u toho nevzteká. Uznávám je to investice, Když už se za to peníze vydají, tek se bez nich už vždycky nějak obejdeme.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika